Պուտինի մոտ արդարություն փնտրողը սխալ ճանապարհի վրա կանգնած մարդ է: Այս մասին այսօր` սեպտեմբերի 18-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանը:
«Չսահմանափակվելով պուտինյան սիրահարվածությամբ, ասեմ, որ նա վատ մարդ չէ եւ նրա հետ կարելի է ընկերություն էլ անել: Բայց, եթե մարդը երազում է Սովետական միության վերականգման մասին, դա արդեն բացասական քաղաքական գործիչ է: Եթե գովաբանում է Ստալինին կամ կոմ է ռուսական իմպերիալիզմին, էլի ինձ համար բացասական գործիչ է»,- ավելացրեց Պարույր Հայրիկյանը:
Նա նաեւ նշեց, որ Պուտինի մասին ասածը Ռուսաստանի հետ կապ չունի, քանի որ Ռուսաստանում շատ լավ ընկերներ է ունեցել եւ ունի:

YEREVAN. – He who seeks justice with Russian President Vladimir Putin is a man that stands on the wrong road.
Armenia’s opposition National Self-Determination Union (NSU) Chairman, ex-presidential candidate Paruyr Hayrikyan stated the above-said during a press conference on Wednesday.
“I will say that he [i.e., Putin] is not a bad man and you can even become friends with him. But if a man dreams about the reinstatement of the Soviet Union, he is already a negative politician. If he praises Stalin, or is in favor of Russian imperialism, again he is a negative figure for me,” the NSU leader added.
Paruyr Hayrikyan noted, however, that what he says about Putin has nothing to do with Russia because he had and still has very good friends in that country.