«ՌԵՍՈ» ՓԲԸ ապահովագրական ընկերությունը նոր գլխամասային գրասենյակ է բացել Երեւանում: Բացմանը մասնակցել են Հայաստանի Կենտրոնական բանկի ներկայացուցիչները, ռուսաստանյան «ՌԵՍՈ-Գարանտիա» ընկերության («ՌԵՍՈ»-ի մայր ընկերությունը) նախագահ Սերգեյ Սարկիսովը, ապահովագրական ընկերությունների եւ բիզնեսի ներկայացուցիչներ: (ֆոտոռեպորտաժ)
Կոմիտասի 62 հասցեում տեղակայված նոր գրասենյակում գործում է ինչպես հաճախորդների սպսասարկման կենտրոն, այնպես էլ ապահովագրական գործակալների դպրոց, որը բացել է ընկերությունը:
«Մեր կարծիքով, մենք դինամիկ կերպով զարգանում ենք Հայաստանի ապահովագրական շուկայում: Դրա վկայությունը նոր ապրանքներն են, որ մենք մշտապես առաջարկում ենք: Դրանք գործելու են նաեւ մեր նոր գրասենյակում: Չենք մոռանում նաեւ կադրերի պատրաստման մասին, դրա համար էլ բացել ենք մեր դպրոցը, ոչ միայն ուսուցանման, այլեւ գործող մասնագետների վերապատրաստման համար»,- ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Սամվել Գրիգորյանը:
Ապահովագրական «ՌԵՍՈ» ՓԲԸ-ն Հայաստանում գործում է 2008 թվականից, որպես ռուսաստանյան «ՌԵՍՈ-Գարանտիա» ԲԲԸ-ի դուստր-ձեռնարկություն: Ռուսաստանյան ընկերության բաժնետերերն են ֆրանսիական AXA-ն (36.6%), EBRD-ը (10%), իսկ բաժնետոմսերի 54,4%-ը պատկանում է Սերգեյ եւ Նիկոլայ Սարկիսով եղբայրներին:

YEREVAN. - RESO Insurance company established new headquarters in Yerevan, Armenian News-NEWS.am reports. Armenia’s Central Bank officials, representatives of insurance companies and business enterprises, as well as RESO Garantiya (affiliate) Russian Insurance Company President Sergey Sarkisov were present at the opening ceremony (photo coverage).
The headquarters, located in 62 Komitas street, has both customer service and insurance agents’ school, established by RESO insurance company.
“In our opinion, we develop dynamically in Armenia’s insurance market. New products that we constantly offer are the best proof of that development. To improve the professional experience of our employees we have also established a school, which will not only train new professionals but will also allow our employees to improve their knowledge,” Samvel Grigoryan, the Director General of the company, said.
RESO insurance agency was established in Armenia in 2008 as an affiliate of Russian RESO Garantiya Insurance Company. Company’s shareholders are French AXA company (36.6%), EBRD (10%), and brothers Sergey and Nikolay Surmises (54.4%).