ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Ջեյմս Ուորլիքը (ԱՄՆ), Ժակ Ֆորը (Ֆրանսիա) եւ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), ինչպես նաեւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրշիկը, այսօր՝ դեկտեմբերի 15-ին կժամանեն Ադրբեջան:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցների համաձայն՝ միջնորդները կհանդիպեն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի հետ: Բաքվում բանակցությունների ավարտից հետո միջնորդները կմեկնեն Հայաստան:
Նշենք, որ Ադրբեջանի եւ Հայաստանի նախագահներ Իլհամ Ալիեւն ու Սերժ Սարգսյանը Վիեննայում նոյեմբերի 19-ին կայացած հանդիպումից հետո պայմանավորվել են հաճախակի դարձնել շփումները ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման համար:

В Азербайджан 15 декабря прибывают сопредседатели Минской Группы ОБСЕ по урегулированию нагорно-карабахского конфликта Джеймс Уорлик (США), Жак Фор (Франция) и Игорь Попов (Россия), а также Личный представитель Действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспшик.
Согласно азербайджанским СМИ, посредники встретятся с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. По завершении переговоров в Баку посредники отправятся в Армению.
Отметим, что президенты Азербайджана и Армении Ильхам Алиев и Серж Саргсян на встрече в Вене 19 ноября договорились интенсифицировать контакты по нагорно-карабахскому урегулированию.