Երեւանի քաղաքապետարանը 2014 թ. կշարունակի կոյուղու անցկացումը մայրաքաղաքի այն թաղամասերում, որտեղ նախկինում դրանք բացակայել են: Այս մասին հունվարի 22-ին լրագրողներին հայտնել է Երեւանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Կամո Արեյանը: «Դրանք հիմնականում հին սեփական տների տակ եղած տարածքներն են», – բացատրել է Արեյանը: Արդիական է նաեւ բազմահարկ շենքեր ունեցող մի շարք թաղամասերում կոյուղու վերանորոգման հարցը, որտեղ վթարների քանակը անցնում է թույլատրելիի սահմանը:
«2013թ. մենք մայրաքաղաքի ջրամատակարարման օպերատոր «Երեւան Ջուր» ՓԲԸ-ի հետ 5,5 կմ-անոց  կոյուղագիծ ենք անցկացրել, որից 850 մ-ը՝ միանգամայն նոր: Աշխատանքը շարունակվում է նաեւ Խարբերդ թաղամասում, որտեղ կոյուղի ընդհանրապես չկա: Հենց այնտեղ Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի նախաձեռնությամբ մենք սկսել ենք էներգա- եւ ջրամատակարարումների բարելավման աշխատանքները», – ամփոփել է փոխքաղաքապետը:

В 2014 г. мэрия Еревана продолжит прокладку канализации в тех кварталах Еревана, где ее никогда раньше не было. Об этом заявил журналистам 22 января первый вице-мэр столицы Камо Ареян. «Это в основном территории под старыми собственными домами», – пояснил вице-мэр. Актуален и вопрос капремонта канализаций в ряде кварталов с многоэтажками, где число аварий зашкаливает за допустимый уровень.
«В 2013 году мы вместо с оператором водоснабжения столицы, ЗАО «Ереван-джур», провели 5,5 км канализационных линий, из них 850 м – совершенно новых. Продолжается работа и в дачном районе Харберд, где канализации абсолютно нет. Там же по инициативе мэра Еревана Тарона Маркаряна мы начали работы по улучшению энерго- и водоснабжения», – резюмировал вице-мэр.