Հայաստանի կառավարությունը կավելացնի գազի սուբսիդավորումը անապահով ընտանիքների համար: Այս մասին կառավարության այսօրվա նիստի ժամանակ հայտարարել է երկրի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը: Անապահով ընտանիքները կշարունակեն գազի դիմաց վճարել հարյուր դրամ՝ 300 քմ շրջանակներում:
Մինչեւ հուլիսի յոթը գազի սակագինը շարքային սպառողների համար կազմում էր 132 դրամ, որոնցից կառավարությունը անապահով ընտանիքների համար սուբսիդավորում էր 32 դրամը: Այժմ, երբ գինը հասել է 156 դրամի, կառավարությունը կսուբսիդավորի 56 դրամը, որպեսզի անապահով ընտանիքները նախկինի պես վճարեն հարյուր դրամ:
Կառավարության ղեկավարը աշխատանքի ու էներգետիկայի նախարարներին հանձնարարել է ներկայացնել համապատասխան նախագիծը մեկ շաբաթվա ընթացքում:

Правительство Армении увеличит субсидии тарифа на газ для необеспеченных семей. Об этом заявил на заседании правительства Армении 23 января премьер-министр Тигран Саркисян. Необеспеченные семьи продолжат платить за газ 100 драмов за кубометр в пределах 300 куб м.
До 7 июля общий тариф на газ для рядовых потребителей составлял 132 драма за кубометр, из которых правительство субсидировало нуждающимся семьям 32 драма. Теперь, когда цена выросла до 156 драмов, сообразно увеличится и субсидия правительства – до 56 драмов, с тем, чтобы необеспеченные семьи по-прежнему платили за газ 100 драмов.
Глава правительства поручил министрам труда и энергетики представить проект соответствующего постановления в течение недели.