Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը:
Անցնելով օրակարգային հարցերին՝ խորհուրդն ի գիտություն է ընդունել նախորդ նիստի ընթացքում ներկայացված հանձնարարականների կատարման ընթացքի մասին տեղեկատվությունը:
Այնուհետեւ խորհուրդը քննարկել եւ տեխնիկական փոփոխություններ է կատարել խորհրդատու «Էջիս Ինթերնեյշնլ» ընկերության հետ գործող պայմանագրում: Վերջինս իրականացնելու է Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի հարավային հատվածի մոտ 50կմ երկարությամբ Քաջարան-Ագարակ ճանապարհահատվածի տեխնիկատնտեսական ուսումնասիրություն:
Զեկուցվել է նաեւ Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ գտնվող Բագրատաշենի սահմանային հսկողության անցակետի տարածքում նոր կամրջի կառուցման Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի բաղադրիչի իրականացման ընթացքի մասին:

Состоялось очередное заседание Совета правления по инвестиционной программе строительства дорожного коридора Север – юг. Заседание провел премьер-министр Тигран Саркисян.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Правительства Армении, Совет правления принял к сведению информацию об осуществлении текущих распоряжений.
Члены Совета правления также обсудили и внесли изменения в договор с компанией-советником «Эджис Интернатионал». Эта компания осуществит исследование 50-километрового участка дороги Каджаран – Агарак, который является частью программы Север – юг.
В ходе заседания также был обсужден вопрос строительства нового моста на территории КПП Баграташен на границе Армении и Грузии. Строительство моста будет осуществлено при финансовом содействии Европейского банка реконструкции и развития.