Երկրի հարավում գտնվող Օշ քաղաքում Բակիեւի համախոհների կողմից կազմակերպված ցույցի ժամանակ կրակոցներ են հնչել։
Կրակոցները լսվել են այն բանից հետո, երբ նախագահը սկսել է ելույթ ունենալ։ «Ինտերֆաքսի» տվյալներով, հրապարակ է եկել Բակիեւի հակառակորդների շարասյունը եւ փորձելէ մոտենալ հարթակին։
Դրանից հետո նախագահի թիկնազորը օդ է կրակել եւ Բակիեւին տարել մոտակայքում գտնվող թատրոն։ Այնուհետեւ թատրոնին մոտեցած ավտոմեքենան տարել է Բակիեւին։
Հաղորդվում է, որ Բակիեւի հակառակորդները քարերով հարվածել են մեքենային, հետո ջարդել հարթակը եւ վտարել Բակիեւին աջակցող ցուցարարներին։
ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ի տվյալներով, այժմ քաղաքի կենտրոնում շարունակվում է Բակիեւի հակառակորդների ցույցը, որին մասնակցում է ավելի քան 1.5 հազար մարդ։

Во время митинга сторонников президента Киргизии Курманбека Бакиева в городе Ош на юге страны прозвучали выстрелы.
Стрельба началась вскоре после того, как президент начал выступать на митинге. По данным агентства «Интерфакс», на площадь пришла колонна оппонентов Бакиева и попыталась прорваться к трибуне.
После этого президентская охрана открыла огонь в воздух и увела Бакиева в здание находящегося поблизости театра. Затем к театру подъехала машина, на котором президент уехал.
Сообщается, что противники Бакиева начали закидывать машину камнями, а затем разломали трибуну и стали выдавливать с площади тех, кто пришел поддержать отстраненного президента.
По данным ИТАР-ТАСС, в центре города сейчас продолжается митинг оппонентов Бакиева, в котором принимают участие около 1,5 тыс. человек.