Հարավային Կորեայի մայրաքաղաքից 370 կմ հեռավորության վրա գտնվող Կենչժու քաղաքում շենքի փլուզման զոհերի թիվը հասել է տասի, հայտնում է Agence France-Presse-ը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել փետրվարի 17-ի երեկոյան: Ողբերգությունը տեղի էր ունեցել տեղի համալսարանի առաջին կուրսեցիների կազմակերպած տոնակատարության ժամանակ, այդ պատճառով էլ զոհերը հիմնականում ուսանողներ են:
Ըստ նախնական տեղեկության` շենքի տանիքը փլուզվել էր` չդիմանալով ձյան ծանրությանը: Փլատակների տակ հայտնաբերվել էին ինը ուսանողի եւ երեկույթի կազմակերպիչներից մեկի մարմինները:
Միջադեպի հետեւանքով տուժել է 100 մարդ, 15-ը համարվում են անհետ կորած:
Ներկայումս պարզվում են կատարվածի հանգամանքները: Դեպքի վայրում աշխատում են ոստիկանության եւ փրկարարական ծառայությունների 400 աշխատակից:

Число человек, погибших в результате обрушения здания в городе Кенчжу в 370 км от столицы Южной Кореи, возросло до десяти, сообщает Agence France-Presse.
Инцидент произошел вечером 17 февраля. Как сообщается, трагедия случилась в момент празднования, организованного первокурсниками местного университета, поэтому среди жертв в основном студенты.
По предварительной информации, крыша здания обрушилась, не выдержав снежной массы, накопившейся после сильных снегопадов. Под завалами были найдены тела девяти студентов и одного из организаторов вечеринки для первокурсников.
В результате происшествия пострадали более 100 человек, около 15 — считаются пропавшими без вести.
В настоящее время выясняются все обстоятельства обрушения. На месте работают 400 сотрудников полиции и спасательных служб.