Առատ տեղումների պատճառով Հայաստանի Հանրապետության տարածքում այսօր` մարտի 30-ին, արձանագրվել է երեք ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որի հետեւանքով վեց հոգի վիրավորվել է: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ ՃՈ պետ Արսեն Գալստյանը:
Մի պատահարը տեղի է ունեցել Երեւանում Դավիթ Բեկ փողոցում, որի հետեւանքով վիրավորվել են մայրն ու անչափահաս երեխաները, նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոց, բուժօգնություն ստանալուց հետո դուրս գրվել:
Մյուսը տեղի է ունեցել Թալինի շրջանի Արտենի գյուղի մոտ «Մերսեդեսը» բախվել է «ՎԱԶ-2106»-ին, որի հետեւանքով երկու հոգի վիրավորվել է` թեթեւ վնսվածքներով: Երրորդն էլ տեղի է ունեցել Մարտունի Գետափ 7-րդ կիլոմետրին, մեքենան բախվել է սարի ստորոտին, որի հետեւանքով թեթեւ մարմնական վնսվածքներ է ստացել վարորդը, որը տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Արսեն Գալստյանի տեղեկացմամբ՝ Երեւանում էլ ընդհանուր առմամբ արձանագրվել է 43 ավտովթար, որի հետեւանքով գրանցվել է միայն նյութական վնաս:
Այս պահին փակ է միայն Սելիմի լեռնանցքը, արդեն բացվել են Երեւան-Գյումրի, Երեւան-Վանաձոր ճանապարհները: «Ճանապարհային ոստիկանությունը ոստիկանապետի հրամանով շարունակում է ուժեղացված հսկողությունը հանրապետության ճանապարհների վրա, ոստիկանները շարունակում են օգնություն ցուցաբերել քաղաքացիներին: Ուժեղացված ծառայությունը շարունակվելու է նաեւ գիշերը»,-ի հետ զրույցում ամփոփել է Հայաստանի ՃՈ պետը:
Նշենք, որ այս պահին Լանջիք-Սառնաղբյուր ճանապարհային հատվածում հատվածում ձնաբուք է եւ դժվարանցանելի է: Արսեն Գալստյանը հորդորեց վարորդներին զերծ մնալ դեպի Գյումրի տանող երթեւեկությունից:

В Армении по состоянию на 20:00 часов 30 марта из-за обильного снегопада зарегистрировано 43 дорожно-транспортных происшествия. Только в трех авариях есть пострадавшие. В общей сложности это 6 человек. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении-NEWS.am сообщил начальник Дорожной полиции Армении Арсен Галстян.
Одна авария произошла в Ереване на улице Давид Бека. В результате ДТП ранены мать и несовершеннолетние дети, они  доставлены в больницу и после получения медицинской помощи – выписаны.Другая произошла около села Артени близ Талина.  «Мерседес»  столкнулся  с  «ВАЗ-2106», вследствие  чего два человека получили легкие ранения. Третья - произошла  на 7-ом километре  дороги Мартуни-Гетап, автомобиль врезался в  склон горы, вследствие чего  получил телесное повреждение водитель, который был госпитализирован.
По словам Галстяна, на данный момент  закрыт только Селимский перевал, уже проходимы дороги Ереван-Гюмри, Ереван-Ванадзор.«Дорожная полиция  по приказу начальника полиции продолжает осуществлять усиленный контроль  на дорогах  республики, полицейские  продолжают оказывать помощь  гражданам. Усиленная служба продолжится и ночью», - обобщил начальник Дорожной полиции Армении.Отметим, что в настоящее время на отрезке дороги Ланджик-Сарнахпюр метель  и труднопроходимость.