Ապրիլի 21-ի գիշերը կյանքի 71-րդ տարում Մոսկվայի հիվանդանողներից մեկում մահացել է Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ Ալեքսանդր Լենկովը:
«Ծանր ու երկարատեւ հիվանդությունից հետո Լենկովը հեռացավ կյանքից», - Ինտերֆաքսի վկայոկոչմամբ, հայտարարել է հիվանդանոցի ներկայացուցիչը:
Ալեքսանդր Լենկովը ծնվել է 1943թ. մայիսի 17-ին` Տամբովի մարզում: 1965թ. նա ավարտել է Մոսխորհրդի անվան թատրոնին կից ստուդիան եւ թատերախմբի անդամ դարձել, որտեղ էլ ողջ կյանքում աշխատել է: Բազմաթիվ անգամ նկարահանվել է կինոյում: Խաղացել է այնպիսի ֆիլմերում, ինչպիսիք են «Տվեք ինձ բողոքի գիրքը», «Երկնքի բանալիները», «Ձմեռային կեռաս» եւ «Փոքրիկ Վրան»:

Народный артист России Александр Леньков скончался в ночь на понедельник на 71 году жизни в одной из московских больниц.
«Леньков умер после тяжелой продолжительной болезни», — заявил представитель клиники, в которой ушел из жизни актер, сообщает Интерфакс
Александр Леньков родился 17 мая 1943 года в Тамбовской области. В 1965 году закончил студию при Театре им. Моссовета и был принят в труппу театра. С тех пор оставался актером этого коллектива. Много снимался в кино. Сыграл в таких картинах, как «Дайте жалобную книгу», «Ключи от неба», «Зимняя вишня», «Маленькая Вера» и других.