Տավուշի մարզի Նոյեմբերյան քաղաքի բնակիչ Սամվել Մամյանի վրա հոկտեմբերի 14-ին սարում արջ է հարձակվել: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին Նոյեմբերյանի բժշկական կենտրոնից, որտեղ էլ տեղափոխվել է Սամվել Մամյանը:
«Սամվել Մամյանը մեզ մոտ է տեղափոխվել ծակած-կտրած վերքերով մարմնի, գլխի, վերջույթների հատվածում: Ստացել է ամբուլատոր բուժում, վերքերի մշակում, հակակատաղության վակցինա եւ փայտացման դեմ պատվաստում եւ դուրս է գրվել՝ տանը շարունակելով բուժումը»,- ասաց կենտրոնի վիրաբուժության բաժնի վարիչ Դանիել Ամիրաղյանը:
Դեպքը տեղի է ունեցել երեկ առավոտյան Նոյեմբերյանից բավականին հեռու գտնվող հանդամասում: Սամվել Մամյանը, կորած հորթերին փնտրելիս, հանդիպել է արջին, որն էլ հարձակվել է վերջինիս վրա:
«Լավ է, շունն այդ պահին կողքին է եղել, հարձակվել է արջի վրա, վերջինն էլ փախել է: Շան օգնությամբ է, որ Սամվել Մամյանը շատ ծանր վնասվածքներ չի ստացել»,- ավելացրեց Դանիել Ամիրաղյանը:

YEREVAN. – A bear attacked a resident of Armenian city of Noyemberyan when the man was searching for the lost calves.
Samvel Mamyan was hospitalized with wounds on his body, head, legs and hands, representative of Noyemberyan medical center told Armenian News-NEWS.am.
“He received outpatient treatment and was vaccinated against rabies. Samvel was discharged from hospital and will continue to be treated at home,” said Daniel Amirakyan, the head of surgery department.
The incident took place in the pasture located away from the city Noyemberyan on Tuesday morning. Samvel Mamyan came across a bear while searching for lost calves. Samvel's dog attacked the bear, and he escaped.