Հոլիվուդում «Արփա» 17-րդ միջազգային կինոփառատոնի ընթացքում ներկայացվելու է  շուրջ 50 ֆիլմ՝ 16 երկրից:  «Asbarez»-ը գրում է, որ փառատոնը հրապարակել է  իր պաշտոնական ծրագիրը:
Բացման արարողությունը տեղի կունենա նոյեմբերի 14-ին՝ Հոլիվուդի «Եգիպտական թատրոնում», փառատոնը կավարտվի նոյեմբերի 16-ին՝  «Լավագույն խաղային ֆիլմ», «Լավագույն փաստագրական ֆիլմ», «Լավագույն կարճամետրաժ ֆիլմ», «Լավագույն երաժշտական տեսահոլովակ», «Լավագույն ռեժիսոր» եւ «Լավագույն սցենարիստ» անվանակարգերում պաշտոնական պարգեւատրման արարողությամբ:  Այս տարի ժյուրիի կազմում կլինեն Մարկ Բիենսթոէը, Անգուս Սազերլանդը, Քեմփբել Մաքինեսը, Դալջիթ Փարմարը, Սթեն Բրուքսը եւ Սեբաստիան Սիգելը:
Փառատոնին միջազգային երկու պրեմիերա տեղի կունենա. «Կատատոնիա» կարճամետրաժ ֆիլմը, որի սցենարի հեղինակը եւ ռեժիսորը Կարեն Խոսրովյանն է, եւ Ջիվան Ավետիսյանի գեղարվեստական «Թեւանիկ» ֆիլմը: Երկու ֆիլմերն էլ կբացեն փառատոնը ուրբաթ երեկոյան, որից հետո  ցուցադրվելու է «Ես հավատում եմ միաեղջյուրներին» ֆիլմը:
Կիրակի փառատոնի փակմանը » լեգենդար դերասան Մայկ Կոնորսին հանձնվելու է «Կյանքի ընթացքում ունեցած ձեռքբերումների համար մրցանակ, ինչպես նաեւ «Ծագող աստղ» մրցանակ՝ դերասանուհի Անժելա Սարաֆյանին:

На 17-м Международном кинофестивале «Арпа» в Голливуде будет представлено 50 фильмов более чем из 16 стран. Как пишет армяно-американская газета «Asbarez», фестиваль объявил свою официальную программу с обобранными произведениями.
Церемония открытия с красной ковровой дорожкой пройдет 14 ноября в «Египетском театре» в Голливуде, а завершится фестиваль 16 ноября с официальней церемонией награждения в номинациях «Лучший игровой фильм», «Лучший документальный фильм», «Лучший короткометражный фильм», «Лучшее музыкальное видео», «Лучший режиссер» и «Лучший сценарист». В этом году в состав жюри войдут Марк Биенсток, Ангус Сазерленд, Кэмпбелл Макиннес, Далджит Пармар, Стэн Брукс и Себастьян Сигел.
На фестивале состоятся две международные премьеры: короткометражный фильм «Кататония», автором сценария и режиссером которого является Карен Хосровян, и армянский художественный фильм Дживана Аветисяна «Теваник». Оба фильма откроют фестиваль в пятницу вечером, после чего будет показан один из самых больших хитов фестиваля в этом году – фильм «Я верю в единорогов».
На церемонии закрытия фестиваля «Арпа» в воскресенье будет вручена «Премия за жизненные достижения» легендарному актеру Майку Коннорсу, а также премия «Восходящая звезда» актрисе Анжеле Сарафян.