Հորդանանում վերջին 8 տարիների ընթացքում առաջին անգամ 11 մարդու կախաղան են բարձրացրել, հաղորդում է Al Jazeera հեռուստաալիքը:
Բոլոր մահապատժի ենթարկվածները հորդանանցիներ են:
Վերջին անգամ մահապատիժը Հորդանանում կիրառվել է 2006 թվականին: Այն ժամանակ մահապատժի էր ենթարկվել 122 մարդ, հաղորդում է «Ինտերֆաքսը»:
Հորդանանի Թագավորության ՆԳ նախարար Հուսեյն Մաջալիի խոսքով՝ վերջին ժամանակներս հասարակությունում սուր բանավեճ է ծավալվել մահապատժի կիրառման պրակտիկան վերականգնելու շուրջ:
«Հասարակության մեծ մասը կարծում է, որ հանցավորության աճը պայմանավորված է նաեւ այդ պատժամիջոցի բացակայությամբ»,-ասել է նախարարը:

Одиннадцать человек впервые за восемь лет были казнены в Иордании, сообщает межарабский телеканал Al Jazeera. «Одиннадцать заключенных были казнены на рассвете», - говорится в заявлении представителя МВД этой страны.
Все казненные были иорданцами. Все они были казнены через повешение.
Последний раз смертная казнь применялась в Иордании в 2006 году. Тогда были казнены 122 человека, сообщает «Интерфакс».
В последнее время в обществе идут острые дебаты по поводу возобновления практики применения высшей меры наказания, отметил министр внутренних дел королевства Хуссейн Маджали. «Общественное мнение считает, что рост преступности сопряжен с отсутствием этой меры наказания», — цитирует РИА Новости министра.