Այսօր՝ մարտի 3-ին, առավոտից Կառավարության մոտ հերթական անգամ բողոքի ակցիա անցկացնող նաիրիտցիներին գործադիրից այդպես էլ ոչ ոք չմոտեցավ։ Նրանք հեռացան՝ խոստանալով հինգշաբթի առավոտյան նորից հավաքվել Կառավարության մոտ՝ վարչապետից պահանջելու աշխատավարձերի մարման հստակ ժամանակացույց ներկայացնել։
«Հինգշաբթի առավոտյան նորից հավաքվելու ենք Կառավարության մոտ՝ պնդելու մեր պահանջը՝ մեր աշխատավարձերի մարման հստակ ժամանակացույցը։ Պայքարելու ենք մինչեւ վերջ, մինչեւ հասնենք մեր նպատակին»,-NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց «Նաիրիտի» մամուլի պատասխանատու Անուշ Հարությունյանը։
Հիշեցնենք, որ հարկադիր պարապուրդի մատնված՝ «Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցների՝ 18-24  ամսվա աշխատավարձերի պարտքը կազմում է մոտ 15 մլն դոլար: Նրանք բազմիցս հավաքվել են Կառավարության եւ նախագահականի մոտ՝ պահանջելով իրենց խնդիրների լուծում:

Сотрудники завода «Наирит» утром 3 марта вновь провели акцию протеста перед зданием Правительства Армении, однако никто из представителей исполнительного органа так и не подошел к ним.
Протестующие сотрудники завода ушли, пообещав утром в четверг, 5 марта, вновь собраться у здания Правительства, чтобы представить премьер-министру требование установить конкретные сроки для погашения задолженностей по зарплате. «Будем бороться до конца, до того, пока достигнем нашей цели», - в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сказала пресс-секретарь «Наирита» Ануш Арутюнян.
Напомним, что задолженность по зарплате за 18 месяцев составляет примерно 15 млн. долларов. Сотрудники неоднократно проводили акции протеста перед зданием Правительства и резиденцией президента с требованием решить их проблему.