Հոլանդական «Ֆեյենորդ» ֆուտբոլային ակումբի երկրպագուները Հռոմին 5,2 մլն եվրոյի վնաս են հասցրել: Այս մասին հաղորդում է Football Italia-ն՝ վկայակոչելով երկրի ՆԳ նախարար Անջելինո Ալֆանոյին:
«Ոստիկանությունը գործել է պրոֆեսիոնալ, նման դեպքերում պետք է նվազագույնի հասցնել վնասը: Ֆանատների կատաղությունը խորացել է նրանց ոչ սթափ լինելու պատճառով՝ չնայած այդ օրն արգելված է եղել ալկոհոլի վաճառքը քաղաքում»,-հայտարարել է Ալֆանոն, հաղորդում է Lenta-ն:
«Ռոմա»-«Ֆեյենորդ» խաղից առաջ հոլանդացի ֆանատները ավերել են Իսխանիայի հրապարակը՝ շշեր ու ծուխ արձակող ռումբեր նետելով: Վնասվել է «Բարկաչա» շատրվանը, որը վերջերս էր ամբողջությամբ վերանորոգվել:
Անկարգությունների հետեւանքով՝ վնասվածքներ են ստացել 13 իտալացի ոստիկաններ եւ 5 հոլանդացի ֆանատներ: Այդ օրը ձերբակալվել է 20 ֆանատ, եւս 33-ին ձերբակալել են հաջորդ օրը:

Болельщики голландского «Фейеноорда» нанесли ущерб городскому имуществу Рима на сумму 5,2 миллиона евро. Об этом сообщает Football Italia со ссылкой на главу МВД страны Анджелино Альфано.
«Полиция действовала профессионально, в таких случаях нужно минимизировать ущерб. Ярость фанатов усугубилась их нетрезвым состоянием, несмотря на запрет на продажу алкоголя в городе в этот день», — заявил Альфано, передает Lenta
Перед игрой «Рома» — «Фейеноорд» голландские болельщики разгромилиПлощадь Испании, забросав ее бутылками и дымовыми шашками. Был нанесен ущерб фонтану «Баркачча», который совсем недавно полностью отреставрировали. В результате беспорядков получили ранения 13 итальянских полицейских и пять голландских болельщиков. Было арестовано 20 фанатов, еще 33 арестовали на следующий день после матча.