«Հայկական ժամանակ» թերթը գրում է. «Ուկրաինայում ՀՀ դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանի գործերը ուղղակի հրաշալի են չնայած այդ երկրում տիրող ճգնաժամային իրավիճակին: Ինչպես տեղեկանում ենք Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի կայքից, Անդրանիկ Մանուկյանը նախորդ տարի 3,5 միլիոն դոլարի չափով փոխառություն է տվել տոկոսով փող, որոնց տոկոսներից 118 հազար դոլար եկամուտ է ստացել:
Դեսպանը նաեւ հայտարարագրել է 345 միլիոն դրամ, 3,5 միլիոն դոլար (փոխաոության հետ կապ չունեցող) եւ 380 հազար եվրո դրամական միջոցներ: Ընդհանուրը մոտ 4,7 միլիոն դոլար: Դեսպանի կինը Անահիտ Մանուկյանը, նախորդ տարի հայտարարագրել է 12 միլիոն դրամ եւ 102 հազար ԱՄՆ դոլար»:

YEREVAN. – Despite the crisis situation in Ukraine, the “affairs” of Armenia’s ambassador to that country, Andranik Manukyan, are just wonderful, reported Haykakan Zhamanak daily.
“As we learn from the website of the Ethics Committee of Senior Officials, last year Andranik Manukyan has lent 3.5 million [US] dollars, money with interest rate, from whose interests he received a 118 thousand-dollar income.
“The ambassador also declared 345 million [Armenian] drams [approx. $723,230], 3.5 million dollars (unrelated to the lending), and 380 thousand euro funds. A total of approximately 4.7 million dollars.