Թուրքիայի ներքաղաքական կյանքում սկանդալային բացահայտումներով հայտնի Twitter-ի գաղտնի օգտատեր Ֆուաթ Ավնին հերթական տեղեկություն է հայտնել՝ շեշտելով, որ Թուրքիայի նախագահին են ներկայացրել սոցհարցումների արդյունքները։
Ֆուաթ Ավնին պնդել է, թե մայիսի 15-ից հետո արված սոցհարցումներից հետո Էրդողանը շոկի մեջ է։ POLLMARK հետազոտական ընկերությունն իշխող «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցության (AKP) ձայները զեկուցել է 36,8 տոկոս, ANAR-ը՝ 39,2 տոկոս, իսկ DENGE վերլուծական ընկերությունը՝ 40,9 տոկոս։
Այս տխրեցնող արդյունքներն իմանալուց հետո իշխող Էրդողանը հանդիպել է PR-ով զբաղվող ընկերությունների հետ եւ նրանց ասել «բերանից եկածը»։
PR-ով զբաղվող ընկերություններն էլ իրենց հերթին կուսակցության ցածր վարկանիշի համար մեղադրել են Դավութօղլուն՝ պնդելով, որ նրա ելույթների մեջ խարիզմա չկա եւ չի ազդում մարդկանց վրա։

Результаты опроса, проведенного центрами социальных и маркетинговых исследований Pollmark, ANAR и DENGE повергли в шок президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана. Об этом сообщил пользователь Twitter, известный под псевдонимом Фуат Авни.
Согласно Pollmark, за правящую партию «Справедливость и развитие» (AKP) готовы проголосовать 36,8%, согласно ANAR - 39,2%  и  DENGE  - 40,9% опрошенных граждан.
Фуат Авни сообщает, что Эрдоган немедленно отреагировал на эту информацию и встретился с сотрудниками PR-службы. Глава государства отчитал их и потребовал объяснений.
Они же возложили вину за низкий рейтинг на премьер-министра страны Ахмета Давутоглу, заявив о том, что как оратор он нехаризматичен и выступления его неубедительны.