Հայաստանի խորհրդարանի պատգամավորները պետք է հետեւեն իրենց բառապաշարին: Այս մասին, այսօր՝ հունիսի 8-ին, ԱԺ-ում հայտարարել է խորհրդարանի խոսնակ Գալուստ Սահակյանը՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի կողմից 2014-ի աշխատանքի մասին քննարկման ժամանակ:
Նրա խոսքով, շատ սխալ է, որ ընդդիմությունը լուրջ քննարկումը հասցնում է միայն հռետորության այն մասին, թե ով եւ ինչ է գողացել, ում եւ որտեղ պետք է բռնել:
«Իհարկե, հասարակությունը նման իրավիճակում ավելի հակված է լսել նման ելույթներ, բայց դա չի նշանակում, որ ժողովրդի մեջ սիրում են նրանց, որոնք այդ մասին բղավում է: Կլսեն, թափ կտան ձեռքը եւ կասեն՝ բոլորն էլ նույնն են»,-հայտարարել է Սահակյանն ու շարունակել, որ պետք է քննարկել ոչ թե անձանց, այլ դատախազության աշխատանքը եւ փորձել անել յուրաքանչյուրիցս կախված ամեն ինչ, որպեսզի թեկուզ մի փոքր բարելավենք այն՝ ի շահ պետության:

Депутаты парламента Армении должны следить за словарным запасом. Об этом заявил в парламенте 8 июня спикер Галуст Саакян, в ходе сообщения генпрокурора Армении Геворка Костаняна о работе за 2014 г.
Очень неправильно, что оппозиция сводит серьезное обсуждение только к риторике о том, кто и что украл, кого и где нужно ловить, добавил спикер.
«Конечно, общество в таком состоянии, что больше склонно слушать такие речи. Но это не значит, что в народе любят тех, кто об этом кричит. Послушают, махнут рукой и скажут – все они хороши», - заявил Саакян.
Именно поэтому, добавил он, нужно обсуждать не личности, а работу прокуратуры и постараться сделать все зависящее от каждого, чтобы хоть немного ее улучшить в интересах страны, добавил спикер.