Ռուսաստանի օրենսդրական գործունեության կառավարական հանձնաժողովը հավանություն է տվել ԵՏՄ պայմանագրին Ղրղզստանի անդամակցության փաստաթղթին։ Այս մասին տեղեկացնում է ՌԴ կառավարության պաշտոնական կայքը։
«Օրենսդրական գործունեության կառավարական հանձնաժողովը հավանություն է տվել Եվրասիական տնտեսական միության պայմանագրին Ղրղզստանի անդամակցության մասին Ռուսաստանի ԱԳՆ-ի եւ տնտեսական զարգացման նախարարության ներկայացրած օրինագծին»,- ասված է փաստաթղթում։
Սա բազային փաստաթուղթ է, որը սահմանում է ԵՏՄ-ին Ղրղզստանի անդամակցության պայմանների հարցում կողմերի համաձայնությունը։

Правительственная комиссия по законопроектной деятельности одобрила ратификацию документа о присоединении Киргизии к договору о ЕАЭС. Об этом говорится на сайте кабмина.
«Комиссия правительства по законопроектной деятельности одобрила внесенный Минэкономразвития и МИД России законопроект о ратификации Договора о присоединении Киргизии к Договору о Евразийском экономическом союзе», — говорится в документе.
Договор о присоединении является базовым документом, который определяет договоренности сторон по условиям присоединения Киргизии к ЕАЭС.