Չինաստանի հետ կապ ունեցող ցանցահենները կարողացել են իրենց ձեռքում հավաքել ԱՄՆ հետախուզական եւ ուժային ծառայությունների գաղտնի տեղեկությունները։ Համաձայն ԱՄՆ աշխատակազմի հարցերով վարչության տեղեկությունների՝ ցանցահենները ձեռք են բերել 4.1 պետական ծառայողների անձնական գործերը։ Washington Post-ի տեղեկություններով՝ Բարաք Օբամայի եւ փոխնախագահ Ջո Բայդենի անձնական տեղեկություններին ձեռք չեն տվել։
Ինչպես գրում է «Ինտերֆաքս»-ը, վկայակոչելով Associated Press գործակալությունը, չարագործները մուտք են գործել № 86 ձեւի տեղեկությունների բազա, որը զինվորականներն ու հետախուզության աշխատակիցները լրացնում են այն դեպքում, երբ նրանք գաղտնի տեղեկությունների հասանելիություն են ստանում։ Այդ փաստաթղթերը տեղեկություններ են պարունակում թեկնածուների մոտ եղած հիվանդությունների, հոգեկան խանգարումների, ալկոհոլային կամ թմրանյութային կախվածության մասին։ Այդ անկետաներում տեղեկություններ կան նաեւ սոցիալական ապահովագրության եւ մերձավոր հարազատների մասին, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։

Связанные с Китаем хакеры получили доступ к засекреченной информации о сотрудниках разведывательных и силовых служб, сообщили власти США. Согласно Управлению по персоналу администрации США (ОРМ), хакеры получили доступ к досье 4,1 миллиона государственных служащих, в том числе всех ныне работающих на федеральной службе. Однако, по данным Washington Post, персональная информация президента Барака Обамы и вице-президента Джо Байдена затронута не была.
Как передает «Интерфакс» со ссылкой на Associated Press, злоумышленники получили доступ к форме № 86, которую военные и сотрудники разведки заполняют в случае предоставления им доступа к засекреченной информации. Эти документы содержат личные сведения об имеющихся у кандидатов болезнях, психологических расстройствах, алкогольной и наркозависимости. В анкетах также содержится информация о номерах социального страхования, а также списки их ближайших родственников.
Газета Washington Post, которую цитирует РИА Новости, сообщает, что хакерами могла быть украдена информация о чиновниках вплоть до министров, однако персональная информация президента Барака Обамы и вице-президента Джо Байдена затронута не была.