Երեւանում մեկնարկել է խորհրդարանի արտահերթ նստաշրջանը։ Նիստին ներկա են 131 պատգամավորներից 114-ը, հայտնում է NEWS.am-ի թղթակիցը ԱԺ-ից։
Հաշվի առնելով օրակարգի ծանրաբեռնվածությունը՝ առաջարկվել է հունիսի 16-ից նիստերի գրաֆիկը մեկ ժամով երկարացնել՝ 11։00-ից մինչեւ 18։00։ Նիստի մեկնարկին պատգամավորները շնորհավորել են ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանին։
Նստաշրջանի ընթացքում կքննարկվի Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի պոչամբարների վերամշակման օրինագիծը, Քաղաքացիական եւ Աշխատանքային օրենսգրքերում, «Ավիացիայի մասին», «Արտոնագրված վճարների մասին», «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» օրենքներում փոփոխությունների նախագծերը, ինչպես նաեւ միջազգային կազմակերպությունների հետ մի շարք վարկային համաձայնությունները։

В Армении стартовала внеочередная сессия парламента. На заседание явились 114 из 131 депутата, передает парламентский корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
Учитывая загруженность повестки, с 16 июня график заседаний предложено увеличить на 1 час – с 11:00 по 18:00. В начале заседания депутаты поздравили с днем рождения главу фракции правящей Республиканской партии Армении Ваграма Багдасаряна.
На заседании будет обсуждаться законопроект о переработке хвостохранилищ Зангезурского медно-молибденового комбината, проекты изменений в Гражданском и Трудовом кодексах, в законах «Об авиации», «О лицензионных выплатах», «О телевидении и радио» и других, а также ряд кредитных соглашений с международными организациями.