Ազատության հրապարակում ընդդեմ էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձացման նստացույց անողներին փորձում են սադրել՝ փորձեկլով խափանել այսօր ժամը 19:00-ին նախատեսված երթը դեպի Բաղրամյան 26: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 22-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց «Ոչ թալանին» նախաձեռնության անդամ Վաղինակ Շուշանյանը՝ մեկնաբանելով քիչ առաջ Ազատության հրապարակում իրենց մոտեցած և երաժշտության ձայնը ցածրացնել պահանջած երիտասարդի արարաքը:
«Ինչ-որ երիտասարդ էր մոտեցել, ասում էր, որ երաժշտության ձայնը ցածրացնենք, ասում էր, որ կաֆեում նստած է, ընկերոջը չի կարողանում լսել, հետո էլ ասաց, իբր իր երեխան տանը չի կարողանում քնել: Բայց ես վստահ եմ, որ նա ընդամենը եկել էր, որպեսզի կռիվ աներ՝ խոչընդոտելու համար մեր այսօրվա երթը դեպի Բաղրամյան 26: Իհարկե, մենք այնպես արեցինք, որ կռիվ չլինի»,-ասաց նա:
Վաղինակ Շուշանյանը նաև տեղեկացրեց, որ այժմ երաժշտության ձայնը ցածրացրել են՝ նման միջադեպերից խուսափելու համար:
Նշենք, որ հունիսի 20-ին հոսանքի թանկացման դեմ պայքարող «Ոչ թալանին» նախաձեռնությունը հայտարարել էր, որ եթե մինչեւ հունիսի 22-ը չկասեցվի սակագնի բարձրացման վերաբերյալ ՀԾԿՀ որոշումը, իրենք Ազատության հրապարակից կշարժվեն դեպի Բաղրամյան 26:

Участников сидячего пикета против подорожания электроэнергии на Площади Свободы Еревана пытаются спровоцировать – с целью сорвать шествие к резиденции президента, намеченное на 19:00. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил член инициативы «Нет грабежу» Вагинак Шушанян, комментируя поступок молодого человека, который подошел к нему на Площади Свободы и потребовал сделать музыку потише.
По его словам, молодой человек говорил, что сидит в кафе и не может слышать друга, потом сказал, что ребенок дома не может спать из-за громкой музыки. «Но я уверен, что он пришел, чтобы поспорить – с целью препятствовать нашему сегодняшнему шествию к резиденции президента. Конечно, мы сделали так, чтобы ссоры не было», - отметил Шушанян. Он также добавил, что в настоящее время музыку сделали потише, чтобы избежать подобных инцидентов.
20 июня инициатива «Нет грабежу», борющаяся против подорожания электроэнергии, заявила, что если до 22 июня решение Комиссии по регулированию общественных услуг о повышении тарифов на электроэнергию не будет приостановлено, они с Площади Свободы двинутся к резиденции президента.