ԱՄՆ-ը պետք է «ավելի խելացի» գործի, քանի որ գործ ունի ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահի թեկնածում, նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնը, հաղորդում է Reuters-ը:
«Մենք պետք է ավելի խելացի լինենք, երբ գործ ունենք Պուտինի եւ նրա հավակնությունների հետ: Նա սովորական մարդ չէ… Բայց ես կարծում եմ, որ մշտական փոխգործակցությանն այլընտրանք կա»,-ասել է Հիլարի Քլինթոնը:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 26-ին, ԱՄՆ-ի եւ ՌԴ-ի նախագահները վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում առաջին անգա,մ հեռախոսազրույց են ունեցել: Նրանք քննարկել են Մինսկյան համաձայնությունները, ինչպես նաեւ Սիրիայի եւ Իրանի իրավիճակը:

Соединенным Штатам следует действовать «намного умнее», имея дело с российским президентом. Об этом заявила кандидат в президенты США от Демократической партии, бывший госсекретарь страны Хиллари Клинтон, сообщает Reuters.
«Мы должны быть намного умнее, когда мы имеем дело с Путиным и когда мы имеем дело с его амбициями. Он не простой человек… Но я не думаю, что есть какая-то альтернатива постоянному взаимодействию», — сказала Хиллари Клинтон, передает LENTA.
Напомним, что в 26 июня президенты США и России впервые за несколько месяцев поговорили по телефону. В разговоре Барак Обама и Владимир Путин коснулись Минских соглашений, а также ситуации в Иране и Сирии. Они уделили внимание и вопросам, связанным с борьбой с терроризмом, в особенности деятельности запрещенной в России организации «Исламское государство».