Սիրիայի Հալեպ քաղաքում համեմատաբար կարգավորվել են էլեկտրաէներգիայի եւ ջրի մատակարարումները։ Ինչպես հաղորդում է հայկական «Գանձասար» թերթը, էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը օրական կազմում է 6 ժամ, իսկ ջուրն արդեն հասանելի է դարձել Հալեպի շատ թաղամասերի համար։ Սակայն հալեպցիները կտրված են արտաքին աշխարհից, հասանելի չէ նաեւ ինտերնետը։
Ինչ վերաբերում է քաղաքացիների անվտանգությանը, ապա իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ։ Հուլիսի 27-ին Հալեպի Նայալ թաղամասի հրթիռակոծումից զոհվել է մեկ մարդ, կան նաեւ վիրավորներ։ Նրանց ազգային պատկանելիության մասին թերթը ոչինչ չի հայտնում։
Ահաբեկիչների հրթիռները չեն շրջանցել նաեւ հայկական Նոր Գյուղ թաղամասը։ Հրթիռակոծումից թաղամասին հասցվել է նյութական վնաս։

В Алеппо сравнительно улучшилась ситуация с подачей электроэнергии и воды. Как сообщает армянская газета «Гандзасар», ежедневная подача электроэнергии составляет 6 часов, вода стала доступна во многих районах Алеппо. Однако жители Алеппо отрезаны от внешнего мира – нет доступа в интернет.
Что касается безопасности граждан, то ситуация продолжает оставаться напряженной. Вследствие ракетного обстрела алеппского квартала Найал, осуществленного террористами 27 июля, есть раненые и один погибший. Газета не уточняет их национальную принадлежность.
Ракетному обстрелу также был подвергнут армянский квартал Алеппо Нор Гюх. Вследствие обстрела кварталу нанесен материальный ущерб.