Գերմանիայի ոստիկանությունը փնտրում է գողերին, որոնք մտել են խմիչքների խանութ, բացել գարեջրի 1200 շշեր եւ գողացել դրանց կափարիչները:
Միջադեպը տեղի է ունեցել օգոստոսի 17-ի գիշերը Մյուլհայմ ան-դեր-Ռուր քաղաքում: Գողերը տարել են բացառապես Koenig Pilsner տեսակի գարեջրի կափարիչները: Ընդ որում, գողերը շշերին ձեռք չեն տվել, նրանց հետաքրքրել են միայն կափարիչները, հաղորդում է Lenta.ru-ն՝ վկայակոչելով Associated Press-ը:
Քննիչները կարծում են, որ գողերը հույս ունեն միավորներ հավաքել եւ մրցանակ շահել ընկերության հայտարարած գովազդային արշավի շրջանակներում:
Հանցանքի վայրում ընկած են եղել բազմաթիվ «պարտված» կափարիչներ, որոնց վրա գրված է եղել. «Հաջողություն, կրկին փորձիր»:

Police in Germany are looking for thieves who broke into a store selling alcohol and stole the caps off 1,200 bottles of beer, presumably to collect points for a prize contest.
Essen police said the thieves broke into the shop in Muelheim an der Ruhr overnight and stole the caps from the popular Koenig Pilsner.
The thieves, however, left the suds themselves untouched, reported Lenta.ru, a Moscow-based online newspaper, citing Associated Press.
They kept those with points toward prizes, left dozens of “good luck try again” caps on the ground, and did not drink a single beer.
Given the number of caps removed, police say they assume that more than one person was involved in the operation.