Թաիլանդի իշխանությունները դիմել են «Ինտերպոլին»՝ Բանգկոկում  ահաբեկչության ենթադրյալ կատարողի որոնմանն օգնելու համար: Հիշեցնենք, որ այդ ահաբեկչությանը զոհ էր գնացել 20 մարդ:
«Մենք օգնություն տրամադրելու հարցում ենք ուղարկել»,-ասել է Թաիլանդի ազգային ոստիկանության ներկայացուցիչ Կիսանա Պհատանհարոենը: Նրա խոսքով, ահաբեկչությունը կազմակերպելու եւ կատարելու գործում ներգրավված է եղել առնվազն երեք մարդ: Նախկինում տեսի ոստիկանապետը Սոմուոթ պոնպանմուանգը հայտնել էր, որ առնվազն 10 մարդ կարող է առնչություն ունեցած լինել ահաբեկչությանը:
Նրա խոսքով, «ցանցում» ներգրավվել են ռումբը պատրաստողները, փախուստի երթուղին իմացողները: Միաժամանակ ահաբեկչության նախապատրաստությունը տեւել է մեկ ամսից ոչ ավելի, հաղորդում է «ՌԻԱ նովոստին»:
Թաիլանդի մայրաքաղաքի ամենաբանուկ խաչմերուկներից մեկում, օգոստոսի 17-ին հզոր պայթյուն էր որոտացել, որի հետեւանքով տուժել էր 123 մարդ, որոնց մեծ մասը զբոսաշրջիկներ են Չինատսանից եւ Թայվանից: 22 զոհերից 8-ը օտարերկրացիներ են եղել:

Власти Таиланда обратились в Интерпол за помощью в поиске предполагаемого исполнителя теракта в Бангкоке, в результате которого погибли 20 человек.
«Мы направили запрос о предоставлении помощи», - заявил представитель национальной полиции Киссана Пхатанхароен (Kissana Phathancharoen). По его словам, в организации и совершении теракта были задействованы «не менее трех человек».
Ранее шеф местной полиции Сомуот Помпанмуанг (Somyot Poompanmuang) сообщил, что по меньшей мере 10 человек могут быть причастны к теракту.
По его словам, в «сеть» входили люди, готовящие бомбу, а также те, «кто знали маршрут побега».При этом подготовка к теракту длилась не менее месяца, сообщает РИА овости.
Теракт в центре Бангкока вечером 17 августа унес жизни 20 человек, 123 были ранены. Самодельная радиоуправляемая бомба была заложена у ограды индуистского святилища божества Эраван (трехголовый священный слон) в момент, когда в святилище было особенно много туристов.
Ранее полиция Таиланда распространила изображение подозреваемого. Он «может быть иностранцем или тайцем». У него светлая кожа, темные волосы, незадолго до теракта на нем были очки. Власти Таиланда объявили награду в размере одного миллиона бат (около 28 тысяч долларов) за информацию о злоумышленнике.