Ադրբեջանի ոստիկանությունը աղմուկ առաջացնող նռնակներ է օգտագործել Մինգեչաուրում տարերային ցույցը ցրելու համար:
Ինչպես հաղորդում է haqqin.az-ը բախման պատճառը եղել է 27-ամյա Բահրուզ Հաջիեւի մահը ոստիկանական բաժանմունքում:
«Ազատություն» ռադիոկայանի տվյալներով, ցուցարարները հրաժարվում են տուն գնալ` պահանջելով պատժել Բահրուզ Հաջիեւի մահվան համար մեղավորներին: Ցուցարարները վանկարկում են. «Մեր եղբոր արյունը հողի վրա չի մնա»: Ոստիկանությունը փակել է Մինգյաչեւիրի կենտրոնական փողոցները, իսկ քաղաք ներքին զորքեր են մտցվել: Մեծ քանակով ձերբակալվածներ կան
Մեռածի հարազատները, իրենց հերթին, ծեծել են քաղաքային դատախազության քննիչ Ռաշադատ Օրուջեւին, հաղորդում է  Report-ը: Միջադեպը տեղի է ունեցել քաղաքի դիահերձարանի առաջ, որտեղ գտնվել է մեռածի մարմինը: Մահվան փաստով քրեական գործ է հարուցվել:
Բահրուզ Հաջիեւը մահացել է ոստիկանության բաժանմունքում` այնտեղ հարցաքննության տարվելուց  20 րոպե անց: Ոստիկանությունում պնդում են, որ հարցաքննության ընթացքում տղան բոլորի համար անսպասելի ցատկել է պատուհանից: Բայց մեռածի հարազատները կարծում են, որ Բահրուզ Հաջիեւին կտտանքներով սպանել են եւ իրենց վարկածին ի պաշտպանություն բերում են մեռածի` դիահերձարանում արված լուսանկարները:

В Азербайджане полиция использовала шумовые гранаты для разгона стихийного митинга в Мингячевире.
Как сообщает haqqin.az, причиной столкновения стала гибель 27-летнего Бахруза Гаджиева в полицейском участке.
По данным радиостанция «Свобода», протестующие отказываются расходиться по домам, требуя наказать виновных в гибели Бахруза Гаджиева. Протестующие скандируют лозунг «Кровь нашего брата не останется на земле». Полиция перекрыла центральные улицы Мингячевира, в город введены внутренние войска. Есть большое количество арестованных.
В свою очередь, родственники погибшего избили следователя городской прокуратуры Рашадата Оруджева, сообщает Report. Инцидент произошел перед моргом города, где находилось тело погибшего. По факту возбуждено уголовное дело.
Бахруз Гаджиев погиб в отделении полиции через 20 минут после того, как его туда привели на допрос. В полиции утверждают, что во время допроса парень неожиданно для всех выпрыгнул из окна. Однако родственники погибшего считают, что Бахруз Гаджиев был убит под пытками и в доказательство своей версии приводят фотографии погибшего, сделанные в морге.