Ղազախստանում երկու գողեր պատուհանից մտել են ագարակատիրոջ տուն, կողոպտել նրան, իսկ հետո սկսել են գողացած փողերը աջ ու ձախ ծախսել: Այս մասին ճեպազրույցում հայտնել է ներքին գործերի շրջանային դեպարտամենտի քրեական ոստիկանության ղեկավարի տեղակալ Այբոլատ Ալիմխանովը:
Գողերը վերցրել էին 155 հազար եվրո, 150 հազար դոլար, 3 մլն ռուբլի ու ոսկե եւ ադամանդապատ զարդեր: Հանցագործները զվարճանում էին ժամանցային վայրերում, գնում թանկարժեք իրեր ու աղջիկներին նվերներ տալիս: Բայց սեփական մոռացկոտության պատճառով նրանք հայտնվել են ոստիկանների ձեռքերում, հայտնում է Informing-ը:
Պարզվում է ՝ չարագործները նստել են տաքսի, որտեղ մոռացել են 105 հազար եվրո ու 40 հազար դոլար: Վարորդը զարմանալի ազնվություն է դրսեւորել եւ այդ գումարը տարել է ոստիկանություն:
Չարագործներին շուտով ձերբակալել են ու նրանցից առգրավել են գումարի մնացած մասն ու զարդերը: Ինչպես պարզվել է հետո, երկու ձերբակալվածներն էլ չեն աշխատում եւ անցյալում դատվածություն են ունեցել:

В Казахстане двое грабителей пробрались через окна в дом фермера и обокрали его, а потом стали тратить похищенные деньги направо и налево. Об этом сообщил на брифинге замначальника криминальной полиции областного департамента внутренних дел Айболат Алимханов.
Воры забрали 155 тыс. евро, 150 тыс. долларов, 3 млн. рублей и золотые украшения с бриллиантами. Преступники развлекались в увеселительных заведениях, покупали дорогие вещи и делали девушкам подарки. Но из-за собственной забывчивости они попались в руки полицейских, передает Informing.
Как выяснилось, злоумышленники сели в такси, где забыли похищенные 105 тыс. евро и 40 тыс. долларов. Водитель на редкость оказался честным, и отправился с деньгами в полицию.
Злоумышленники были вскоре задержаны, и у них были изъяты часть денег и украшения. Как потом стало известно, оба задержанные нигде не работают и ранее были судимы.