Չինաստանի Յանչժոու քաղաքի բնակիչը որոշել է վաճառել իր երիկամը, որպեսզի այդ գումարով iPhone 6s գնի: Այդ միտքը Վու անունով տղամարդուն տվել է իր ընկերը՝ Խուանը:
Երիտասարդները համացանցում գործակալի են գտել, որը զբաղվում է օրգանների ապօրինի ձեռքբերմամբ: Տղամարդը խնդրել է Վուին բուժզննում անցնել Նանկին քաղաքի հիվանդանոցում: Այնտեղ երիտասարդները պետք է հանդիպեին գործակալին, բայց վերջինս չի եկել, հաղորդում է China Daily-ն:
Դրանից հետո Վուն փոշմանել է: Նա այդ մասին ասել է ընկերոջը, որը չի ցանկացել չեղյալ հայտարարել գործարքը, եւ Վուն ստիպված է եղել դիմել ոստիկանություն: Իրավապահներին հաջողվել է արագ ձերբակալել Խուանին:

Мужчина из города Янчжоу (провинция Цзянсу, Китай) решился на продажу почки ради приобретения iPhone 6s. Эту идею мужчине по фамилии У (Wu) подсказал его друг Хуан (Huang).
Юноши нашли в интернете агента, который занимался незаконным приобретением органов. Мужчина попросил У пройти медицинский осмотр в больнице города Нанкин. Там же они должны были увидеться с агентом, но тот не пришел на встречу, сообщает China Daily.
После этого У передумал продавать почку. Он рассказал об этом своему другу, который не захотел отменять сделку, и У обратился в полицию. Сотрудникам правоохранительных органов не удалось оперативно задержать скрывшегося Хуана.