«Տաք-ջուր» ժամանցային գոտում 3 անձի սպանությունը բացահայտվել է, հանցագործության գործիք հանդիսացող ինքնաձիգը՝ հայտնաբերվել:
ՀՀ Քննչական կոմիտեից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Հանքավան գյուղի «Տաք-ջուր» ժամանցային գոտում երեք անձի սպանության դեպքի առթիվ, օպերատիվ ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել են սպանության մի շարք հանգամանքներ։
2015 թվականի նոյեմբերի 16-ին ահազանգ է ստացվել, որ «Հրազդան բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ է տեղափոխվել երկու տղամարդու դիակ, եւս մեկ տղամարդու դիակ հայտնաբերվել է Հանքավան գյուղի «Տաք-ջուր» ժամանցային գոտում։
Անմիջապես դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ Կոտայքի մարզային քննչական վարչության պետի գլխավորությամբ։ Ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում պարզվել է մահացածների ինքնությունը, ովքեր հանդիսանում են Կոտայքի մարզի բնակիչներ, եղբայրներ Վարդան եւ Վահե Գալստյանները, վերջիններիս ընկեր Արմեն Հովհաննիսյանը։
Դեպքի առթիվ նոյեմբերի 17-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (երկու կամ ավելի անձանց սպանություն), 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով հրազեն ռազմամթերքի ձեռք բերել, պահել)։ Նույն օրը որոշում է կայացվել՝ քննչական խումբ ստեղծելու մասին։
Քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկված քննչական եւ օպերատիվ-հետախուզական համագործակցված աշխատանքների արդյունքում պարզվել է կատարված հանցագործության շարժառիթը, առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, հայտնաբերվել հանցագործության գործիք հանդիսացող ինքնաձիգը եւ այն ավտոմեքենան, որը դեպքի ժամանակ առերեւույթ հանցագործություն կատարած անձի կողմից օգտագործվել է որպես փոխադրամիջոց։

Убийство трех человек в селе Анкаван раскрыто, обнаружено оружие, которым было совершено преступление. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в Следственном комитете Армении.
В связи с убийством трех человек в Котайкском областном следственном управлении Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело. В результате предпринятых оперативных действий выявлен ряд обстоятельств, имеющих отношение к преступлению.
16 ноября текущего года был получен сигнал о том, что в медцентр Раздана перевезены трупы двух мужчин, тело еще одного мужчины обнаружено на территории развлекательной зоны «Горячая вода» в селе Анкаван.
Сразу же на место происшествия отправилась оперативно-следственная группа. В результате предпринятых мер удалось выяснить личности погибших. Ими оказались жители Котайкской области, братья Вардан и Ваге Галстяны и их друг Армен Ованнисян.
По данному случаю возбуждено уголовное дело по статье 104 Уголовного кодекса, часть 2, пункт 1 (убийство двух или более людей), а также по статье 235, часть 1 (незаконное приобретение и хранение огнестрельных боеприпасов). В тот же день было принято решение о создании следственной группы.
В результате проведенных работ выявлены причина преступления, личность стрелявшего, обнаружены огнестрельное оружие, которым было совершено преступление, и машина, которую использовал преступник в качестве средства для передвижения.