Գերմանական KfW բանկի կողմից տրված վարկի շրջանականերում խնայված միջոցներով հատուկ ավտոմոբիլային տեխնիկա ձեռք կբերվի: Նման որոշում է կայացրել Հայաստանի կառավարությունն իր այսօրվա՝ նոյեմբերի 19-ի նիստում:
Նշվել է, որ «Գյումրի-2» ենթակայանի վերականգնման համար գերմանական KfW բանկը 14,6 մլն եվրոյի վարկ է տրամադրել, որից խնայվել է 1,5 մլն եվրոն: Վարկային պայմանագիրը ստորագրվել էր 2009 թվականին ՀՀ կառավարության, KfW բանկի եւ «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ընկերության միջեւ: Այդ միջոցներով ենթակայանի համար տեխնիկա (վերամբարձ կռունկ եւ այլն) ձեռք կբերվի:

На сэкономленные деньги в рамках кредита от германского банка KfW будет приобретена специальная автомобильная техника. Постановление об этом принято на заседании Правительства Армении 19 ноября.
1,5 млн. евро были сэкономлены в рамках кредита от KfW в 14,6 млн. евро на восстановление 220-кВ подстанции «Гюмри-2». Кредит был подписан в январе 2009 года между Правительством Армении, KfW и ГЗАО «Высоковольтные электросети». На средства будет приобретена техника для обслуживания подстанции (подъёмные краны и другие).