ԱՄՆ Ռանչո Կորդովա (Քալիֆորնիա) քաղաքի բնակիչ Նելլի Կեսոյանին մեղադրանք է ներկայացվել սոցիալական ապահովության փաստաթղթերի կեղծման համար։
Ինչպես հայտնում է ԱՄՆ արեւելաքալիֆորնիական շրջանի արդարադատության դեպարտամենտը, 43-ամյա Նելլի Կեսոյանին մեղադրում են անանուն ռեզիդենտին միգրացիոն կարգավիճակ տալու նպատակով պետական գերատեսչությանը խաբելու մեջ, փոխանցում է Slavicsac-ը։
Նշվում է, որ եթե նրան մեղավոր ճանաչեն, կնոջը սպառնում է 10 տարվա ազատազրկում եւ 250 հազար դոլար տուգանք։ Նելլի Կեսոյանն իր մեղքը ժխտում է։

Жительнице города Ранчо Кордова Нелли Кесоян предъявлены обвинения в фальсификации документов социального обеспечения.
Как сообщает пресс-центр Департамента правосудия США восточно-калифорнийского округа, 43-летняя Нелли Кесоян обвиняется в обмане государственного ведомства с целью предоставления иммиграционного статуса неназванному резиденту, передает Slvacsac
Отмечается, что в случае, если женщина будет признана виновной, ей предстоит провести за решеткой до 10 лет и оплатить штраф в размере $250,000.