Գրեթե 600 հազար մարդ, որոնք ոստիկանության տեսադաշտում էին հայտնվել կանանց նկատմամբ բռնությունների կապակցությամբ, իրենց բջջային հեռախոսների վրա տեքստային հաղորդագրություններ կստանան ոստիկանությունից՝ լավ վարքագծի մասին հիշեցումներով, հայտնում է RG–ն՝ վկայակոչելով DPA լրատվական գործակալությունը:
Իրավապահները համարում են, որ նման ոչ պաշտոնական նախազգուշացումը զսպող գործոնի դեր կկատարի հանցագործների ու այն մարդկանց համար, ովքեր կանանց նկատմամբ իրենց անզուսպ են պահել:
Բացի դրանից, ոստիկանությունը «սմս» հաղորդագրություն է ուղարկել հինգ հարյուր կանանց, որոնք մինչ այդ դժգոհել էին տղամարդկանց կողմից հետապնդումներից: Անհրաժեշտության դեպքում, նրանց համար շտապ օգնություն է երաշխավորված:
Հանցագործությունների գրանցման ազգային բյուրոյի տվյալներով, Հնդկաստանում ամեն օր սեռական բռնության է ենթարկվում 93 կին: Այս առումով ամենաքրեածինը մայրաքաղաք Նյու Դելին է: 2013 թ. այնտեղ գրեթե չորս հարյուր բռնաբարություն է կատարվել:

Почти 600 тысяч человек, попавших в поле зрения полиции в связи с проявлением насилия над женщинами, получат на мобильные телефоны текстовые сообщения от полиции с напоминанием о хорошем поведении, сообщает RG http://rg.ru/ со ссылкой на информационное агентство DPA.
Стражи порядка считают, что такое неформальное предупреждение станет сдерживающим фактором для криминала и людей, которые вели себя по отношению к женщинам несдержанно.
Кроме того, на местах полиция отправила SMS-сообщения в адрес пятисот женщин, которые ранее жаловались на притеснения со стороны мужчин. В случае необходимости, им  гарантировано оказание срочной помощи.
По данным Национального бюро регистрации преступлений, в Индии каждый день сексуальному насилию подвергаются 93 женщины. Самым криминальным в этом отношении является столица Нью-Дели. В 2013 году там было совершено почти четыреста изнасилований.