Մոտ 30 մարդ Անապայում հարձակվել է Ալեքսեյ Նավալնու եւ Կոռուպցիայի դեմ պայքարի հիմնադրամի (ԿՊՀ) աշխատակիցների վրա, Twitter-ում հայտնել է ինքը` ընդդիմադիրը, լուսանկար տեղադրելով:
«Արտյոմ Տորչինսկուն ուղղակի ոտքերով ծեծել են, մինչ նա պառկած էր` ուսապարկը թիկունքին», — նշել է Նավալնին: Տորչինսկու քունքը կոտրվել է:
Հիմնադրամի մամուլի քարտուղար Կիրա Յարմիշը հայտնել է, որ ագրեսիվ տղամարդու գործողություններն ուղղված էին Նավալնու եւ ԿՊՀ-ի տնօրեն Ռոման Ռուբանովի դեմ, գրում է Slon.ru-ն https://slon.ru: Սակայն մարմնական վնասվածքներ է ստացել հիմնադրամի նախագծերի համակարգող Արտյոմ Տորչինսկին:
Տեղի ունեցող ամեն ինչ, գրել է Յարմիշը Twitter-ում, նկարահանվել է տեսախցիկներով: Ոստիկանությունը կանգնեցրել է հարձակվողներին, երբ գետնին պառկած Արտյոմին ծեծել են ոտքերով: ԿՊՀ-ի ներկայացուցիչը սոցցանցերում է տեղադրել է նաեւ ծեծի ենթադրյալ մասնակիցների լուսանկարները:
Կիրա Յարմիշը «Ինտերֆաքսին» հայտնել է, որ Անապայում ԿՊՀ-ի աշխատակիցների վրա հարձակման հետեւանքով վեց մարդ է տուժել, նրանցից մեկը հիվանդանոց է տեղափոխվել:
«Վեց մարդ տուժել է, ներառյալ Նավալնին», - ասել է նա` հավելելով, որ ԿՊՀ-ի աշխատակից Արտյոմ Տորչինսկին հիվանդանոց է տեղափոխվել «սրտի կասկածով»:

Около 30 человек напали на Алексея Навального и сотрудников Фонда борьбы с коррупцией (ФБК) в Анапе, сообщил в Twitter сам оппозиционер, приложив фотографию.
«Артема Торчинского просто били ногами, пока он лежал с рюкзаком на спине», — отметил Навальный. У Торчинского разбит висок.
Пресс-секретарь фонда Кира Ярмыш заявила, что действия агрессивных мужчин были направлены против Навального и директора ФБК Романа Рубанова, пишет Slon.ru https://slon.ru. Однако телесные повреждения получил координатор проектов фонда Артем Торчинский.
Все происходящее, написала Ярмыш в Twitter, снималось на камеры. Полиция остановила нападавших, когда лежавшего на земле Артема забивали ногами. Представитель ФБК также выложила в соцсетях фотографию предполагаемых участников избиения.
«Интерфаксу»  Кира Ярмыш сообщила, что в результате нападения на сотрудников ФБК в Анапе пострадали шесть человек, один из них госпитализирован.
«Шесть человек пострадали, включая Навального», - сказала она, добавив, что сотрудник ФБК Артем Торчинский госпитализирован «с подозрением на сердце».