«Սասնա ծռեր» խմբի անդամներին սնունդ հասցրած Արթուր Սարգսյանի մեղադրանքը վերաորակվել է: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկացավ Արթուր Սարգսյանի պաշտպան Արայիկ Պապիկյանից:
Նա նշեց, որ Արթուր Սարգսյանն այժմ մեղադրվում է «Սասնա ծռերին» օժանդակելու մեջ, սակայն, մանրամասներ չհաղորդեց, նշելով, որ մանրամասներին տիրապետում է Սարգսյանի մյուս պաշտպանը, որի հետ չհաջողվեց կապ հաստատել:
Հարցին՝ հնարավոր է Արթուր Սրագսյանի խափանման միջոց կալանքը վերացվի, պաշտպանը պատասխանեց, որ ցանկացած պահի հնարավոր է:
Հիշեցնենք, որ Սարգսյանը հուլիսի 26-ին սննդով բեռնված մեքենայով ճեղքել էր ոստիկանության պատը եւ սնունդ հասցրել «Սասնա ծռերի» անդամներին:
Արթուր Սարգսյանին առաջադրվել էին այն նույն մեղադրանքները, որոնք առաջադրվել էին «Սասնա ծռերի» մյուս անդամներին՝ ՀՀ Քր.օր.-ի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդ վերցնելը) եւ 235 հոդվածի 3-րդ մասով (ապօրինի զենք զինամթերք ձեռք բերել, իրացնել, պահել, փոխադրել):

YEREVAN. - The charges brought against Arthur Sargsyan, the person who delivered food to Sasna Tsrer armed group during their stay in the Erebuni police station seized by them, has been re-qualified, his attorney Arayik Papikyan told Armenian News – NEWS.am.
According to him, Artur Sukiasyan is now charged with assisting Sasna Tsrer group, however he was not able to inform other details. Papikyan also noted that the preventive measure in the form of arrest may be changed with regard to his client.
On July 23, Artur Sargsyan broke through the police cordon near the seized police station by his car which was loaded with food supplies for Sasna Tsrer group.
Earlier, Artur Sukiasyan faced the same charges as the other members of Sasna Tsrer (seizure of buildings, hostage-taking and illegal possessions of weapons).