Ախալքալաքի Շրջանային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ մյուս տարի Ախալքալաքի մուտքի-ելքի ճանապարհների ցուցանակներին վրացերեն գրառումների հետ միասին կավելացվեն նաեւ հայերեն գրառումներ: Այս մասին հայտնում է jnews.ge-ն:
Նոյեմբերի 24-ին Ախալքալաքի Շրջանային ժողովի բյուջեի հարցով կոմիտեի նիստի ժամանակ մասնակիցներն առաջարկել են Ախալքալաքի մուտքի-ելքի ճանապարհների ցուցանակներին գրառումների հայերեն տարբերակ ավելացնել: Այս առաջարկի նախաձեռնությունը պատկանում է ժողովրդական պատգամավոր Շիրվան Շիրինյանին:
«Մեր իրավունքն ամրագրված է օրենքով, Վրաստանի Սահմանադրությամբ: Պետական լեզվի հետ միասին իրավունք ունեմ գրելու ցանկացած այլ լեզվով, այստեղ օրենքի ոչ մի խախտում չկա: Եթե ցանկանում ես, կարող ես քո խանութի ցուցանակին հայերեն, անգլերեն գրել, ամենակարեւորն այն է, որ պետք է լինի պետական լեզվով, այսինքն՝ վրացերենով գրառում»,- ասել է Շիրվան Շիրինյանը:
Ժողովի նիստի մասնակիցներն աջակցել են նախաձեռնությանը՝ հավելելով, որ հայերեն գրառումներ է պետք ավելացնել նաեւ փողոցների անվանումների ցուցանակներին եւ գյուղերի անվանումների վահանակներին:

По инициативе депутатов Ахалкалакского Районного собрания, в следующем году на указателях при въезде-выезде города Ахалкалаки наряду с грузинскими надписями будут также добавлены надписи на армянском языке, сообщает jnews.ge.
24-ого ноября, во время заседания комитета по бюджету Ахалкалакского районного собрания от заседающих поступило предложение о добавлении на указателях при въезде и выезде в Ахалкалак армянской версии надписей. Инициатором этого предложения стал народный депутат Ширван Ширинян.
«В законе написано, Конституцией Грузии определено наше право. Наряду с государственным языком, имею право писать на любом другом языке, здесь нет никакого нарушения закона. Хочешь на вывеске своего магазина пиши на армянском языке, хочешь на английском, самое главное должна присутствовать надпись на государственном языке, т. е. на грузинском языке», – сказал Ширван Ширинян.
Заседающие на Собрании также поддержали предложенную инициативу, добавив, что надписи на армянском языке необходимо также добавить и на указателях с названиями улиц, и на табличках с названиями сел.