Նոյեմբերի 28-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի անդամներ, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Էրվան Բինեին եւ Հադրութի հետ բարեկամացած Վիեն քաղաքի նախկին քաղաքապետ Ժակ Ռեմիլեին։
ԱԳ նախարարը, կարեւորելով Արցախի եւ Ֆրանսիայի միջեւ տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացումն ու խորացումը, բարձր է գնահատել բարեկամության շրջանակի կողմից այս ուղղությամբ իրականացվող հետեւողական քայլերը։
Հանդիպման ընթացքում նաեւ մտքեր են փոխանակվել Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցերի շուրջ։

STEPANAKERT. - Foreign Minister of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Karen Mirzoyan on Monday received members of France-Artsakh Friendship Circle, French MP Erwan Bienne and former Mayor of Vienne (NKR Hadrut’s twin-city) Jacques Remiller.
The Foreign Minister underscored the importance of developing and expanding the cooperation between Artsakh and France in different spheres, highly appreciating the consistent steps taken by the Friendship Circle in this direction, the press-service of the NKR MFA reports.
During the meeting, the sides also exchanged opinions on a range of issues related to the activities of France-Artsakh Friendship Circle.