Նոյեմբերի 28-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի անդամներ, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Էրվան Բինեին եւ Հադրութի հետ բարեկամացած Վիեն քաղաքի նախկին քաղաքապետ Ժակ Ռեմիլեին։
ԱԳ նախարարը, կարեւորելով Արցախի եւ Ֆրանսիայի միջեւ տարբեր ոլորտներում համագործակցության զարգացումն ու խորացումը, բարձր է գնահատել բարեկամության շրջանակի կողմից այս ուղղությամբ իրականացվող հետեւողական քայլերը։
Հանդիպման ընթացքում նաեւ մտքեր են փոխանակվել Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի գործունեությանն առնչվող մի շարք հարցերի շուրջ։

Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян 28 ноября принял членов Круга дружбы Франция – Арцах Эрвана Бине, депутата НС Франции и Жака Ремиле, бывшего мэра города Вьен (город-побратим с г. Гадруд).
Как сообщает пресс-служба МИД НКР, глава внешнеполитического ведомства  подчеркнув важность  развития и углубления сотрудничества между Арцахом и Францией  в различных сферах, высоко оценил последовательные шаги, осуществляемые Кругом дружбы в этом направлении.
В ходе встречи  состоялся также обмен мнениями по ряду вопросов, касающихся деятельности  Круга дружбы Франция-Арцах.