Մոսկվայի հիվանդանոցներից մեկում մահացել է այն կինը, որն իր անչափահաս դստեր հետ միասին նետվել էր գնացքի տակ մետրոյի «Մոլոդյոժնայա» կայարանում, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Բժշկական շրջանակներում գործակալությանը պատմել են, որ աղջիկը ծանր վիճակում է։ «Տուծած կնոջն ու նրա երեխային ուղղաթիռով տեղափոխել էին հիվանդանոց, որտեղ նրանց շտապ վիրահատել են։ Գիշերը կինը մահացել է»,-նշել է աղբյուրը։
Դեպքը տեղի էր ունեցել հունվարի 28-ին։ 1974 թ․ ծնված կնոջ նկատմամբ քրեական գործ էր հարուցվել՝ մանկահասակ երեխայի վրա մահափորձի համար։
Քննության վարկածով, մայրը բռնել է 2006 թ․ ծնված աղջկա ուսերից ու նետվել մոտեցող գնացքի տակ։ Գնացքը արագ արգելակել է, որից հետո տուժածներին հանել են գծերի վրայից ու հոսպիտալացրել։ Աղջիկը բազմաթիվ վնասվածքներ է ստացել ու կոմայի մեջ ընկել։

В московской больнице скончалась женщина, прыгнувшая со своей несовершеннолетней дочерью под поезд на станции метро «Молодежная», передает ТАСС.
Как рассказали агентству в медицинских кругах, девочка находится в тяжелом состоянии. «Пострадавшая и ее ребенок были доставлены в больницу вертолетом, где им была оказана срочная хирургическая помощь. Ночью женщина скончалась», — отметил источник.
Инцидент произошел 28 января. Следователи возбудили уголовное дело в отношении женщины 1974 года рождения. Ее заподозрили в покушении на убийство малолетнего.
По версии следствия, мать схватила девочку 2006 года рождения за плечи и прыгнула с ней под приближающийся состав. Поезд экстренно затормозил, после чего пострадавших подняли с рельсов и госпитализировали. Сообщалось, что девочка получила многочисленные ушибы и травмы и впала в кому.