Քաղաքական գործիչ Բորիս Նեմցովի սպանության մեջ մեղադրվողը հայտարարել է, որ հանցագործության մասին իմացել է նորություններից, բայց ուշադրություն չի դարձրել, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Նորություններով ես լսեցի, որ ինչ-որ մարդու են սպանել, բայց ուշադրություն չդարձրեցի, չէ՞ որ ես չգիտեի՝ ով է նա», — ասել է դատապարտյալ Շադիդ Գուբաշեւը՝ Մոսկվայի շրջանային ռազմական դատարանում հարցաքննության ժամանակ։
Նա ատենակալներին վստահեցրել է, որ «ոչ մի հանցագործություն» չի գործել։ Գուբաշեւն ասել է, որ քաղաքական գործչին չի հետեւել եւ առհասարակ հազվադեպ է եղել Մոսկվայում։

Обвиняемый в убийстве политика Бориса Немцова заявил, что узнал об этом преступлении из новостей, но не обратил на него внимания, передает РИА Новости
«По новостям я услышал, что убили какого-то человека, но я внимания не обратил, я ведь не знал, кто это», — сказал подсудимый Шадид Губашев на допросе в Московском окружном военном суде.
Он заверил присяжных, что не совершал «никакого преступления». Губашев рассказал, что не следил за политиком и вообще редко бывал в Москве, а на месте преступления рядом с Кремлем вообще был один раз за пять лет до убийства. «Я не знал никакого Немцова, слышал, что есть такой политик», — добавил он.