Ապրիլի 6-ին Սիրիային հասցված Միացյալ Նահանգների հրթիռային հարվածը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի եւ Չինաստանի ղեկավար Սի Ձինպինի «զվարճանք էր ընթիքից հետո»: Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ առեւտրի նախարար Ուիլբուր Ռոսը, հայտնում է Time-ը:
«Աղանդերը մատուցելու պահին նախագահը դիմեց պարոն Սիին եւ ասաց, որ ցանկանում է նրան մի բան պատմել, իսկ հատկապես՝ Սիրիայի վրա 59 հրթիռներ արձակելու մասին: Սա ասես ընթրիքից հետո զվարճանալ լիներ»,- հայտարարել է նախարարը:
Պարբերականը հայտնում է, որ հանդիսատեսը ծիծաղել է այս դիտարկումներից հետո, որից հետո Ռոսը շարունակել է. «Բանն այն է, որ նախագահի համար նման զվարճությունը ոչ մի արժեք չուներ»:

Ракетный удар Соединенных штатов по Сирии 6 апреля был «развлечением после ужина» американского президента Дональда Трампа и главы КНР Си Цзиньпина в резиденции Мар-а-Лаго. Об этом заявил министр торговли США Уилбур Росс, передает Gazeta  со ссылкой на Time.
«Как только подали десерт, президент обратился к господину Си и сказал, что хочет ему кое-что рассказать, а именно — о запуске 59 ракет по Сирии. Это было как развлечение после ужина», — заявил министр.
Издание отмечает, что публика посмеялась над этими замечаниями, после чего Росс продолжил: «Дело в том, что президенту ничего не стоило такое развлечение».