«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանին հունիսի 29-ին նյարդաբանը զննել է եւ նրա մոտ օջախային նշաններ չեն հայտնաբերվել: Այս մասին NEWS.am-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնից:
«Արայիկ Խանդոյանի պաշտպանը նախօրեին միջնորդություն էր ներկայացրել քրեակատարողական հիմնարկի պետին իր պաշտպանյալին բժշկական զննության ենթարկելու համար, մասնավորապես, զննության ենթարկելու «…հատկապես պարզել գլխուղեղի ցնցում ստանալու վերաբերյալ փաստը»: Տեղեկացնում ենք, որ նույն օրը «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկի նյարդաբանի զննությամբ կալանավորված անձ Ա. Խանդոյանի մոտ օջախային նշաններ չեն հայտնաբերվել»,- հայտնեցին ՔԿՎ հանրային կապերի բաժնից:
Նշենք, որ Արայիկ Խանդոյանի պաշտպաններն ահազանգում են, որ հունիսի 28-ին իրենց պաշտպանյալը դաժանորեն ծեծվել է եւ խոշտանգվել:

Невропатолог осмотрел члена группы «Сасна црер» Араика Хандояна 29 июня, у него не обнаружены очаговые симптомы. Об этом в ответ на запрос Новости Армении - NEWS.am сообщили в отеле по связям с общественностью Уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции.
«Адвокат Араика Хандояна накануне представил ходатайство начальнику уголовно-исполнительного учреждения о проведении медицинского осмотра Араика Хандояна. В частности, для выяснения, получил ли он сотрясение мозга. Сообщаем, что в тот  же день невропатолог УИУ «Больница для осужденных» осмотрел заключенного А.Хандояна, очаговые симптомы не обнаружены», - сообщили в УИУ.
Отметим, что адвокаты А.Хандояна сообщают о том, что подзащитный 28 июня подвергся жестоким побоям и пыткам.