Վրաստանը վճռական է իր տարածքային ամբողջականության խաղաղ վերականգնման գործում: Այդ մասին հայտարարել է Վրաստանի նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին ԵԱՀԿ գագաթաժողովում, Աստանայից հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
«Խաղաղությունը մեր նպատակներին հասնելու միակ միջոցն է: Ես կոչ եմ անում Ռուսաստանին բանակցություններ վարել, այլ ոչ թե զբաղվել պոլեմիկայով, բայց Ռուսաստանը հրաժարվում է դրանից»,- ասել է նա:
Նրա խոսքով, Վրաստանը ինքնապաշտպանության կդիմի միայն Ռուսաստանի կողմից նոր ներխուժման դեպքում:
«Ոչ ոք բացի մեր երկրից չի հայտարարել, որ մեր տարածքի մի մասն օկուպացվել է: Բայց հուսով եմ, որ ԵԱՀԿ-ի օգնությամբ խաղաղությունն ու համագործակցությունը կհաղթանակեն մեր տարածաշրջանում»,- ասել է Սահակաշվիլին՝ Ռուսաստանին մեղադրելով սպառազինությունների ավելացման մեջ:

Georgia is determined to peacefully restore its territorial integrity, country’s President Mikheil Saakashvili said at the OSCE summit, NEWS.am correspondent reported.
“Peace is the only method to achieve our goals. I call on Russia to hold talks instead of being engaged in controversy but Moscow refuses to do so,” he said.
According to him, Georgia will use self-defense in case of Russia’s new intrusion.
“No one except for our country states that part of our territory is occupied. However, I hope that peace and cooperation will be established in the region with the help of OSCE,” Georgian leader stated.