Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ժան Կլոդ Յունկերը 25 հազար եվրո է ծախսել մասնավոր օդանավի համար, որը 2016-ի փետրվարին  ինը մարդուց բաղկացած պատվիրակությանը հասցրել է Հռոմ։
«Օդային տաքսու» ու հյուրանոցների համար ծախսերը կազմել են 500 հազար եվրո։ ԵՀ-ն հավաստիացնում է, որ ծախսերը համապատասխանում են ԵՄ կանոններին։ ԵՀ մամուլի քարտուղար Մինա Անդրեւան նշել է, որ մասնավոր օդանավ է վարձակալվել, որովհետեւ չեն եղել կոմերցիոն օդանավեր, որոնք կհամապատասխանեին ԵՀ ղեկավարի օրակարգին, հավելելով, որ մասնավոր օդանավով թռիչքի արժեքը մեկ մարդու համար կազմում է 2927 եվրո։

Глава Еврокомиссии Жан-Клод Юнкер потратил 25 тысяч евро на частный самолет, который доставил делегацию из девяти человек в Рим.
Как сообщает BBC, расходы на «воздушные такси» и отели, которыми пользовались еврокомиссары в период с января по февраля 2016 года, составили 500 тысяч евро. В Еврокомиссии утверждают, что расходы соответствуют правилам ЕС. Пресс-секретарь Еврокомиссии Мина Андреева отметила, что частный самолет был зафрахтован потому что не было «коммерческих самолетов, которые соответствовали повестке глава Еврокомиссии», добавив, что стоимость полета на частном самолете для одного человека составляет 2927 евро.