Շվեյցարիական Ալպերում վերջին երեք օրերի ընթացքում երեք ալպինիստներ են զոհվել ձնահյուսի հետեւանքով, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով AFP-ն եւ ոստիկանությանը:
Տուժածներից երկուսը՝ մի տղամարդ եւ մի կին Շվեյցարիայից են, իսկ երրոդն էլ՝ մի տղամարդ Ֆրանսիայից։
Բացի այդ, եւս երկու լեռնագնացներ վիրավորվել են, նրանց նկատել էին փրկարարները եւ տեղափոխել էին հիվանդանոց:
Ավելի վաղ ORF Tirol հեռուստա- եւ ռադիոընկերությունը՝ վկայակոչելով տեղական ոստիկանությանը, տեղեկացրել էր, որ մոտ 40 հոգի տարհանվել են Սուրբ Ծննդյան նախօրեին ավստրիական Ալպերի Վիպտալ հովտում տեղ գտած ձնահյուսի հետեւանքով, շուրջ 70 հոգի էլ մեկուսացվել էին արտաքին աշխարհից:

Три альпиниста погибли в результате схода лавин в швейцарских Альпах за последние три дня, сообщает РИА Новости  со ссылкой на  агентство Франс Пресс и  полицию.
Жертвами стали мужчина и женщина из Швейцарии и мужчина из Франции, которые совершали восхождение в момент схода лавин.
Кроме того, пострадали еще двое альпинистов, они были обнаружены спасателями и доставлены в больницу.
Ранее телерадиокомпания ORF Tirol со ссылкой на местную полицию сообщила, что почти 40 человек эвакуированы из-за обвала, который произошел в долине Виппталь в австрийских Альпах в сочельник католического Рождества, около 70 жителей оказались изолированы от внешнего мира.