Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանին ուղված ամանորյա ուղերձում վստահություն է հայտնել երկկողմ դիվանագիտական հարաբերությունների հետագա զարգացման մասին, հաղորդում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
«ՌԴ նախագահը վստահություն է հայտնել, որ համատեղ ջանքերով կհաջողվի Ռուսաստանի եւ Հայաստանի միջեւ դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացումը, ինչպես անեւ Եվրասիական տնտեսական միության, ՀԱՊԿ, ԱՊՀ եւ այլ միջազգային կառույցների շրջանակներում երկու երկրների քաղաքացիների օգտին, տարածաշրջանային անվտանգության կայունության շահերից ելնելով համագործակցությունը ապահովել»,-նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Ուղերձում Պուտինը նաեւ ընդգծել է, որ վերջերս երկու երկրները նշել են երկու կարեւոր տարեթվեր` դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը եւ բարեկամության, համագործակցության եւ փոխադարձ օգնության պայմանագրի ստորագրման 20-ամյակը:

Российский лидер Владимир Путин в поздравлении с Рождеством и Новым годом президенту Армении Сержу Саргсяну выразил уверенность в дальнейшем развитии двусторонних союзнических отношений, сообщила пресс-служба Кремля.
«Глава российского государства выразил уверенность в том, что совместными усилиями удастся обеспечить дальнейшее развитие союзнических связей между Россией и Арменией, партнерского взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза, ОДКБ, СНГ и других международных структур – на благо граждан обеих стран, в интересах укрепления региональной безопасности и стабильности», — говорится в сообщении.
В послании Путин подчеркнул также, что совсем недавно оба государства отметили две знаменательные даты: 25-летие установления дипломатических отношений и 20-ю годовщину подписания Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи.