Հունվարի 13-ին, ժամը 3.15-ին, ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երեւան քաղաքի Արգիշտիի փողոցի 11/4 շենքի մոտ վիճաբանություն է:
Ժամը 3.20-ին ոստիկանության Երեւան քաղաքի վարչության ՊՊԾ գնդի 3-րդ հատուկ գումարտակի ծառայողները նշված շենքի մոտից բերման են ենթարկել ԻԻՀ քաղաքացի, 1990 թ. ծնված Սեյեդշահարիար Ս.-ին, որը դեպքի վայրում նկատելով ոստիկաններին` ատրճանակը ձեռքին դիմել էր փախուստի. նրա մոտից հայտնաբերվել է օդաճնշիչ ատրճանակ:
Ժամը 4.30-ին հիվանդանոցից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ «աջ ազդրի հետին մակերեսի կտրած-ծակած վերք, մարմնի բազմակի վնասվածքներ» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել ԻԻՀ քաղաքացի, 1996 թ. ծնված Միխաիլ Մ.-ն եւ «ճակատային շրջանի փափուկ հյուսվածքների սալջարդ» ախտորոշմամբ` 1998 թ. ծնված Արաշ Ք.-ն, որոնք հայտնել են, որ վնասվածքները ստացել են Արգիշտի փողոցում, վիճաբանության ժամանակ:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը, ժամը 3.00-ին, Արգիշտիի փողոցի 11/4 շենքի թիվ 48 բնակարանի դիմացի աստիճանահարթակում Սեյեդշահարիար Ս.-ն, Միխաիլ Մ.-ն եւ Արաշ Ք.-ն բարձրաձայն խոսել են միմյանց հետ, ինչին միջամտել են հարեւանները` 1989 թ. ծնված Սարգիս Օ.-ն եւ 1988 թ. ծնված Արա Ա.-ն, ու փորձել հանդարտեցնել նրանց, սակայն տեղի է ունեցել քաշքշուկ, որը շարունակվել է շենքի բակում, որտեղ Արաշ Ք.-ն անզգուշորեն դանակով վնասվածքներ է պատճառել Միխաիլ Մ.-ին եւ Արա Ա.-ին: Այդ ընթացքում էլ Արա Ա.-ի մոտ եղած օդաճնշիչ ատրճանակն ընկել է գետնին, իսկ Սեյեդշահարիար Ս.-ն վերցնելով այն եւ նկատելով իրենց մոտեցող ոստիկանության ծառայողներին` դիմել է փոխուստի:
Նշանակվել են ԴԲՓ-ներ:
Նույն օրը, ժամը 17.00-ին, ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում 1971 թ. ծնված Արսեն Ս.-ն հաղորդում է տվել, որ նույն վիճաբանության ժամանակ վիճաբանության մասնակիցներն անզգուշությամբ վնասել են իր «Ֆորդ Մոնդետո» մակնիշի ավտոմեքենայի շարժիչի կափարիչը եւ դիմապակին:

The Police of Armenia received a call, on January 13 at 3:15am, according to which there was an argument on a street nearby an apartment building in capital city Yerevan.
At 3:20am, the police officers that were dispatched to scene detained Iranian citizen Seyed Shahariar S. (born in 1990), who, noticing the police, had attempted to flee the seen while holding a pneumatic gun.
At 4:30am, the police received a report from a hospital that Iranian citizens Mikail M. (born in 1996), who had stab wounds and bodily injuries, and Arash K. (born in 1998), who had a fracture to his forehead, had been transferred to medical care. They informed that they had sustained these wounds during the aforesaid argument.
The police officers that were dispatched to the scene have found out that at 3am, the three Iranian citizens argued with one another at the abovementioned location. Subsequently, their neighbors, Sargis O. (born in 1989) and Ara A. (born in 1988), intervened and tried to calm them down.
But a scuffle ensued, during which Arash K. accidentally stabbed Mikail M. and Ara A. And at that time, Ara A.’s pneumatic gun fell to the ground, and Seyed Shahariar S. picked it up. But noticing the police officers approaching them, he attempted to escape.
Forensic medical examinations have been commissioned.
And at 5pm, Arsen S. (born in 1971) reported to the police that the participants in this argument had carelessly damaged his car.