Ակնհայտ է, որ հայկական կողմը որոշակի դժգոհություն ունի Ադրբեջանին զենք մատակարարելու կապակցությամբ: Այս մասին մարտի 28-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի տեղակալ, ՊՆ պետական ռազմարդյունաբերական պետական կոմիտեի նախագահ Դավիթ Փախչանյանը:
Մեկնաբանելով ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման ու հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինի վերջերս Երեւանում արված հայտարարությունը Ադրբեջանին զենքի մատակարարման վերաբերյալ՝ ՀՀ փոխնախարարը նշեց, որ ռուսական կողմից կան հայտարարություններ այն մասին, որ Ադրբեժանին զենքի մատակարարումները կկրճատվեն:
Միեւնույն ժամանակ, փոխնախարարը նշեց, որ հայ-ռուսական ռազմական համագործակցությունը բավականին արդյունավետ է: Նրա խոսքով՝ առաջին վարկի շրջանակներում նախատեսվածն ամբողջությամբ իրականացվել է: Կա պայմանավորվածություն, որ աշխատանքը կշարունակվի: Սա հայկական կողմի մատակարարումների լուրջ մասն է, նշեց փոխնախարարը:

Очевидно, что у армянской стороны есть определенное недовольство поставками вооружения Азербайджану. Заместитель министра обороны, председатель государственного военно-промышленного комитета Министерства обороны Давид Пахчанян на пресс-конференции 28 марта.
Комментируя недавнее заявление зампредседателя комитета Госдумы по делам СНГ, Евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константина Затулина в Ереване касательно поставок вооружения Азербайджану, замминистра отметил, что с российской стороны звучат заявления о том, что поставки АР будут сокращены.
Вместе с тем, замминистра отметил, что армяно-российское военное сотрудничество достаточно эффективно. По его словам, то, что планировалось в рамках первого кредита, полностью выполнено. Есть договоренность, что работа будет продолжена. Это серьезная часть поставок армянской армии, отметил замминистра.