Լեռնային Ղարաբաղի արտաքին գործերի նախարար Գեորգի Պետրոսյանը ընդունել է Սոֆիա Պագսլիին` Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի(ԿԽՄԿ) Ստեփանակերտի գրասենյակի ղեկավարի պաշտոնում իր առաքելությունն ավարտելու կապակցությամբ, եւ առաքելության նորանշանակ ղեկավար Պամելա Ստատակիսին:
ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները ներկայացրել են գրասենյակի կողմից մոտ ժամանակներս իրականացվելիք աշխատանքների ծրագրերը, մասնավորապես ԼՂՀ անհայտ կորած քաղաքացիների ընտանիքների հետ տարվող աշխատանքի նախագծերը:
ԼՂՀ արտաքին գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Սոֆիա Պագսլիին արդյունավետ գործունեության համար եւ հույս հայտնել, որ ԿԽՄԿ Ստեփանակերտի գրասենյակի նորանշանակ ղեկավար Պամելա Ստատակիսին կհաջողվի առաքելության ընթացքում իրականացնել նախատեսված ծրագրերը:

On January 14, NKR Foreign Minister Georgy Petrosyan received Sofia Pagsley, who had completed her mission as Head of the ICRC Stepanakert Office, and newly appointed head of the office, Pamela Statakis.
The ICRC representatives presented programs to be implemented by the Stepankert office, particularly projects on work with families of missing people, NKR Foreign Ministry press service informed NEWS.am.
Minister Petrosyan expressed gratitude to Sofia Pagsley for her efficient work, voicing hope that newly appointed head of the office will succeed in carrying out the ICRC projects.