Երեւանում այսօր՝ ապրիլի 18-ին, բերման ենթարկված ցուցարարների մեջ 2 անչափահաս կա: Այս մասին ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնից հաղորդում է NEWS.am-ի թղթակիցը:
Մեր թղթակցի հաղորդմամբ, ոստիկանության այս բաժնի մոտ հավաքված են մեծ թվով քաղաքացիներ, որոնք սպասում են, թե երբ իրենց ընկերներին եւ հարազատներին ազատ կարձակեն:
«Փորձեցինք ինֆորմացիա իմանալ ոստիկաններից, թե երբ ազատ կարձակեն, որովհետեւ 3 ժամից ավելի է անցել, բայց մեզ ասացին՝ մի ժամ սպասեք, ազատ կարձակվեն: Ոստիկաններն անհարգալից վերաբերմունք են դրսեւորում, երբ իրենց առհասարակ հարց ենք տալիս»,- պատմել է քաղաքացիներից մեկը:
Ըստ ոստիկանության պաշտոնական տեղեկատվության, ժամը 12:00-ի դրությամբ ոստիկանության տարբեր բաժանմունքներ բերման է ենթարկվել 68 քաղաքացի:
- «Տարոն դուրս արի». Ցուցարարները փակել են քաղաքապետարանի մուտքը (ուղիղ)
- Ոստիկանությունն ուժեր է կենտրոնացնում Ֆրանսիայի հրապարակում
- Նիկոլ Փաշինյանը դիմեց Սերժ Սարգսյանին (ուղիղ, ֆոտոռեպորտաժ)
- «Շրջափակում ենք Բաղրամյան 26-ը». Ցուցարարները փակեցին Բաղրամյան պողոտան. Ոստիկանները շղթա կազմեցին (ուղիղ, Ֆոտո)

Среди лиц, подвергнутых в Ереване 18 апреля приводу, есть двое несовершеннолетних. Об этом сообщает из Центрального отделения Полиции корреспондент Новости Армении – NEWS.am.
По его словам, у упомянутого отделения находится достаточно много граждан, которые ждут освобождения своих родственников и друзей.
«Мы попытались получить информацию у стражей порядка относительно того, когда подвергнутых приводу освободят, поскольку уже прошло больше 3 часов. Нам сказали, что через час их освободят. Полицейские проявляют неуважительное отношение, когда мы им задаем какие-то вопросы», - рассказал один из собравшихся у полицейского отделения.
Согласно официальной информации Полиции Армении, по положению на 12:00 приводу были подвергнуты 68 граждан.
Напомним, что лидер инициативы «Мой шаг», руководитель партии «Гражданский договор» Никол Пашинян вместе со своими сторонниками с 13 апреля проводит шествия по Еревану, при этом закрывая улицы и площади. Они выступают против премьерства Сержа Саргсяна. В ходе различных инцидентов пострадали несколько десятков человек, есть подвергнутые приводу и задержанные. Часть из них уже освобождена.