Նեշվիլում (ԱՄՆ Թենեսի նահանգ) պաշտոնական մեղադրանքներ են առաջադրվել 4 մարդու սպանած 29-ամյա Տրեվիս Ռայնքինի դեմ: Նա այժմ բանտում է, հայտնում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ վկայակոչելով Նեշվիլի ոստիկանությունը: «Սպանության համար մեղադրվող Տրեվիս Ռայնքինը գտնվում է քաղաքային բանտում՝ կալանավորման մասին 4 որոշումների հիման վրա»,- իրենց թվիթերյան էջին հայտնել են իրավապահ մարմինները:
Associated Press-ի տվյալներով՝ մեղադրյալի համար մինչ դատավարությունն ազատ արձակման համար գրավի չափը 2 միլիոն դոլար է սահմանվել:
Հիշեցնենք, որ միջադեպը տեղի էր ունեցել կիրակի օրը Waffle House ցանցի ռեստորաններից մեկի տարածքում: AR-15 ավտոմատ հրացանով զինված մարդը կրակ էր բացել այցելուների վրա: Ռեստորանի մուտքի մոտ սպանվել էր երկու մարդ, երկու մարդ սպանվել էր ռեստորանի ներսում: Այն պահին, երբ հանցագործը վերալիցքավորում էր զենքը, այցելուներից մեկին հաջողվել էր խլել հրացանը նրա ձեռքից:
Հանցագործը փախչել էր հանցագործության վայրից, սակայն իրավապահ մարմինները նրան հայտնաբերել էինք քաղաքի մոտակայքում գտնվող անտառային հատվածում: Մարդասպանի որոնողական աշխատանանքերին իրավապահ մարմինների ավելի քան 100 աշխատակից էր մասնակցում:

Официальные обвинения в убийстве четырех человек в городе Нэшвилл (штат Теннесси) предъявлены 29-летнему Трэвису Райнкину.
Он посажен в тюрьму, сообщает ТАСС  со ссылкой на управление полиции Нэшвилла.
«Подозреваемый в убийстве Трэвис Райнкин заключен в городскую тюрьму на основании четырех ордеров на арест», - уточнили органы правопорядка в своем Twitter.
По данным агентства Associated Press, залог под освобождение обвиняемого до начала суда определен в $2 млн.
Инцидент в Нэшвилле произошел в воскресенье в помещении одного из ресторанов сети Waffle House. Мужчина, вооруженный автоматической винтовкой AR-15, открыл стрельбу по посетителям. Два человека были застрелены у входа в ресторан, еще двое - в помещении. В тот момент, когда преступник перезаряжал оружие, один из посетителей сумел выхватить у него винтовку.
Преступник, явившийся в ресторан в одном жилете зеленого цвета, скрылся и был обнаружен в лесополосе неподалеку от города. В поисках преступника участвовали более 100 сотрудников правоохранительных органов.